!K7 Records - koniec z zabezpieczeniami

Niezależna niemiecka wytwórnia fonograficzna !K7 Records zapowiedziała, że na wydawanych przez nią płytach nie będą stosowane żadne mechanizmy, zabezpieczające zawartość płyty przed kopiowaniem. Firma zaprezentowała również nowe logo i hasło - "NO copy protection - respect the music" - które umieszczane będzie na wszystkich wydawanych przez nią płytach.

"Możesz robić z muzyką wszystko, na co masz ochotę. Możesz słuchać jej raz, dwa razy lub tyle razy, ile tylko będziesz miał ochotę. Możesz słuchać sam lub z przyjaciółmi. Możesz dać muzykę w prezencie lub sam zostać nią obdarowanym. (...) Muzyka to kultura. A kultura to życie" - czytamy w 'manifeście' opublikowanym na stronie internetowej wytwórni.

Nowe logo, stosowane przez !K7 Records

Nowe logo, stosowane przez !K7 Records

Przedstawiciele !K7 Records zapowiedzieli również, że wszystkie wydawane przez nich płyty będą oznaczone logo z hasłem "NO copy protection - respect the music". Ich zdaniem, stosowanie zabezpieczeń, uniemożliwiających konsumentom dowolne dysponowanie legalnie nabytą płytą, fatalnie wpływa na relacje między wytwórnią a jej klientami.