K2 Internet dla Tele 2

K2 przygotowało dla TELE2 serwis www.noco2.pl promujący ideę dbania o środowisko przy jednoczesnym oszczędzaniu domowych i firmowych finansów.

Akcja No CO2, zainicjowana przez TELE2, to projekt społeczny mający na celu uświadomienie Polakom, jak istotne, są zależności między ekologicznymi gestami a zasobnością domowego portfela.

Na www.noco2.pl na użytkowników czeka wiele ciekawostek. Ważną funkcjonalność stanowi eko-kalkulator, za pomocą którego każdy może sprawdzić ile CO2 emituje na co dzień i jak może to zmienić.

Ponadto na stronie bieżąco uzupełniane są ekowieści - zawierające podane w lifestyowy sposób nowinki ze świata ekologii, informacje o terminach i miejscach akcji ekologicznych, a także ekoabsurdy - które podlegają ocenie użytkowników, którzy wyłaniają ekoabsurd miesiąca.

K2 Internet dla Tele 2

Natomiast aplikacja "Wirtualny las" pozwala na wybranie i zasadzenie drzewa w wirtualnym świecie. Każde 10 drzewek zasadzonych za pomocą aplikacji flashowej w serwisie to 1 drzewo zasadzone w realnym świecie przez Tele 2 Polska we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia. Podobną akcję, z sadzeniem lasu, zainicjował ostatnio Microsoft w celu promowania swojej przeglądraki internetowej Internet Explorer.

Serwis www.noco2.pl zrealizowany został dla Tele2 przez K2 Internet we współpracy z agencją PR Walk&Talk, odpowiedzialną za merytoryczną stronę serwisu oraz content.