Już wkrótce filmy w Napsterze?

Chris Gorog, prezes muzycznego sklepu internetowego Napster, podczas odbywających się w Cannes Targów Muzycznych Midem poinformował, iż planowane jest rozszerzenie oferty katalogowej serwisu o pliki wideo.

Gorog uważa, że mimo konkurencji w branży portali sprzedających filmy online, Napster jest w stanie zagospodarować swoją własną niszę rynkową. "Rozważamy udostępnianie plików wideo głównie aby przyciągnąć uwagę nastoletniej publiczności" - oświadczył prezes Napstera na konferencji prasowej podczas targów.

Z ostatnich informacji wynika także, iż kierownictwo Napstera planuje w 2005 r. uruchomienie niemieckiej wersji serwisu.

W katalogu sklepu znajduje się obecnie ok. milion plików muzycznych do pobrania. Więcej informacji o Napsterze można znaleźć także w tekście "Napster: 270 tysięcy subskrybentów".

Na rynku sprzedaży filmów przez Internet istnieją już takie sklepy jak MovieLink (oferujący produkcje wytwórni MGM, Paramount Pictures, Sony Pictures Entertainment, Universal i Warner Brothers) czy CinemaNow, którego partnerem jest m. in. Disney Pictures.

Należy też przypomnieć o trwającej 'wojnie' przemysłu filmowego z sieciami nielegalnej wymiany plików. Informowaliśmy o tym m. in. w artykułach "BitTorrent - nowy etap walki z filmowymi piratami" i "BitTorrentowy serwis walczy z MPAA".