Już nie będą spamować Naszej-Klasy

Jak informuje Mazowiecka Komenda Wojewódzka Policji przerwano nielegalną działalność spamerów blokujących najpopularniejszy serwis społecznościowy oraz zabezpieczono sprzęt za pomocą którego popełniano przestępstwo.

Śledczy ustalili, że dwóch mieszkańców Siedlec stworzyło skrypt komputerowy służący do automatycznego zakładania fikcyjnych kont w portalu Nasza-Klasa.

Za jego pomocą wysłano łącznie ok. pół miliona wiadomości do użytkowników serwisu społecznościowego. W tekście zachęcano do odwiedzenia witryny internetowej na której umieszczono "test na inteligencję". Fikcyjne profile zapewniały nie tylko darmową reklamę, ale przynosiły również zyski. Aby poznać wynik testu trzeba było za niego zapłacić wysyłając sms lub płacąc karta kredytową.

W wyniku postępowania dokonano kilkanastu przeszukań oraz zabezpieczono sprzęt (komputery, laptopy, dyski twarde, ponad tysiąc płyt z nielegalnym oprogramowaniem, pendrive i karty pamięci, a także dekoder cyfrowy umożliwiający nielegalny odbiór płatnej telewizji satelitarnej) o łącznej wartości 150 tys. zł.

Sprawę zrealizowali Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu z pomocą kolegów z Sekcji Zamiejscowych Wydziałów pionu kryminalnego Komendy Wojewódzkiej oraz przy współudziale Działu Bezpieczeństwa portalu Nasza-Klasa.pl.

Zobacz też: Nasza-Klasa walczy ze spamerami

Źródło: http://www.kwp.radom.pl