Jutro startuje Pino.pl

Przyjrzeliśmy się serwisowi na dzień przed oficjalnym startem. Pino.pl miało nie być portalem. Stało się jednak inaczej, pełna nazwa serwisu brzmi "Pino.pl - internetowy portal społecznościowy".

Strona główna Pino.pl jest przede wszystkim agregatorem treści z czterech serwisów. Ikonki w prawym górnym rogu - Filmy, Artykuły, Hosting i Osobnicy, to po prostu odnośniki do serwisów Patrz.pl, IThink.pl, Prv.pl oraz Osobie.pl.

Całość strony głównej wypełniają treści pochodzące z serwisów stowarzyszonych. Jednak tylko teksty z IThink.pl są zagnieżdżone w interfejsie Pino.pl. Kliknięcie w inną zawartość na stronie głównej, np. klipy wideo, czy profil któregoś z "osobników" zawsze przekierowuje do odrębnego serwisu.

Jutro startuje Pino.pl

Strona główna Pino.pl.

Spoiwem całości jest tzw. Paszport, który umożliwia stworzenie swojej wizytówki i dołączenie do społeczności Pino.pl. Po zalogowaniu można zacząć pisać bloga, przeglądać profile znajomych osób, dostępna jest też wewnętrzna skrzynka wiadomości oraz czytnik kanałów RSS. Interesujące, że nawet po dokonaniu rejestracji pokaźną część strony głównej zajmuje okienko zachęcające do... zarejestrowania się. Miejmy nadzieję, że zostanie to poprawione po jutrzejszym starcie pełnej wersji.

Oddzielnym elementem serwisu jest wyszukiwarka, która jak na razie nie jest w pełni zintegrowana z serwisem. Np. wyszukiwanie osób, przynosi tylko wyniki pochodzące z platformy społecznościowej Pino.pl, brak danych z serwisu Osobie.pl.

Z regulaminu przedstawionego na stronie Pino.pl wynika, że portal obsługuje firma PRV.PL z siedzibą w Olsztynie. Z kolei w rubryce "O Pino" firma zapowiada, że dostępny będzie komunikator PINO. W serwisie przewija się też nazwa Playa.pl, tak zapewne będzie się nazywał kolejny serwis stowarzyszony.

Podsumowując, na razie Pino.pl to prosta platforma społecznościowa, częściowo zintegrowana z serwisami stowarzyszonymi.

Jutro przedstawimy dalsze informacje na temat Pino.pl.