Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Jutro 9 urodziny Gadu-Gadu. Jakie osiągnięcia?

15 sierpnia 2000 roku rozpoczęła się działalność Gadu-Gadu, firmy oferującej jeden z pierwszych komunikatorów internetowych w Polsce. Obecnie Gadu-Gadu należy do czołówki najbardziej rozpoznawalnych marek wśród internautów. Z okazji swojego 9-lecia firma postanowiła pochwalić się swoimi osiągnięciami.

"Wbrew powszechnym opiniom, GG nie było pierwszym komunikatorem w Polsce, musiało już sprostać obecnej konkurencji zagranicznych aplikacji. Dzięki prostej instalacji, obsłudze, polskiemu menu oraz małej objętości pliku - Gadu-Gadu szturmem zaczęło zdobywać serca polskich internautów, będąc do dzisiaj liderem, co więcej doczekując się naśladowników nawet w... Japonii" - powiedział Piotr Pokrzywa z Zarządu GG Network, który współtworzy GG od samego początku. Warto przypomnieć, ze w pierwszym dniu startu komunikatora zarejestrowało się ponad 10 tys. osób. Po roku liczba ta przekroczyła już 250 tys. użytkowników.

Nowe Gadu-Gadu [build 9215] do pobrania

Gadu-Gadu poinformowało, że już ponad 8 mln numerów GG użytkowników aktywnie komunikuje się przez Gadu-Gadu, a ponad 10 mln numerów loguje się w ciągu miesiąca, ponad 5 mln dziennie i ponad 3,5-4mln użytkowników komunikuje się codziennie z innymi. Łącznie wszyscy użytkownicy GG utrzymują ponad 350 mln relacji. Przez serwery GG codziennie przechodzi kilkaset milionów wiadomości.

Najlepsze dodatki do Nowego Gadu-Gadu

Warto dodać, że Gadu-Gadu to nie tylko najpopularniejszy program do komunikacji w Sieci, ale również aplikacja, która pozwala rozmawiać ze sobą za pomocą telefonu komórkowego. W artykule Gadu-Gadu w komórce, czyli przegląd komunikatorów mobilnych Palringo, Nimbuzz, GoChat, MobiDesk i innych możecie zobaczyć nasz test porównawczy różnych klientów Mobilnego Gadu-Gadu. Według GG z mobilnej wersji komunikatora skorzystało już ponad milion osób. której skorzystało dotychczas już 1 mln osób.

Kto za tym wszystkim stoi?

Na sukces Gadu-Gadu codziennie pracuje około 250 osób w Warszawie, Wrocławiu i na Ukrainie. W samej tylko Warszawie pracuje 220 osób, tu też znajduje się serce firmy - GG Network S.A. We Wrocławiu działa Centrum Deweloperskie Gadu-Gadu oraz znajduje się siedziba firmy LIVECHATSoftware, która należy do Grupy Gadu-Gadu.

Polskie doświadczenia GG są wykorzystywane za granicą - mieszkańcy Ukrainy mogą już korzystać z podobnych rozwiązań - wprowadza je na Wschodzie ukraiński oddział Gadu-Gadu. W nie dalekiej przyszłości planowane jest otwarcie oddziałów w Rumuni i Bułgarii.

Skala Gadu-Gadu i potencjał jej rozwoju został dostrzeżony przez globalny koncern Naspers, który jest obecnie właścicielem spółki. Naspers to południowo-afrykański koncern medialny, który jest też współwłaścicielem m.in. takich portali jak Bankier.pl czy Allegro.pl.