Jupiter Research otworzy biuro w Polsce

Jak się dowiedzieliśmy, w ciągu najbliższych miesięcy do Polski wejdzie kolejny zagraniczny gracz - tym razem z sektora badawczo-konsultingowego. Swój oddział ma bowiem otworzyć Jupiter Research, spółka specjalizująca się między innymi również w badaniach internetu.

Plany otworzenia polskiego biura zdradził Edward O'Hara, obecny szef Jupiter Reasearch na kraje Europy Północnej, wcześniej dyrektor IDC w tym rejonie. Nie chciał jednak sprecyzować, jak szybko nastąpi debiut firmy badawczej w Polsce. To kwestia najbliższych miesięcy - zaznaczył dla Internet Standard.

Dodajmy, że Jupiter Research zajmuje się prowadzeniem analiz w różnorodnych sektorach rynku. Bada między innymi rynek rozrywki i mediów, motoryzacyjny, finansowy, sprzedaży detalicznej oraz produktów do pielęgnacji zdrowia. W szeroki wachlarz zainteresowań badawczych wchodzi również internet. Jupiter Research bada również użyteczność i funkcjonalność stron internetowych Zajmuje się też prognozowaniem rozwoju e-rynku w USA oraz Europie.

Można więc przypuszczać, że w Polsce będzie prowadzić podobne badania e-sektora. Tym samym możemy się spodziewać kolejnych raportów dotyczących dynamiki przyrostu internautów, skuteczności e-reklamy czy rozwoju szerokopasmowych łączy.