Jobs i Murdoch tworzą e-gazetę na iPada?

Już pod koniec listopada możemy usłyszeć zapowiedź elektronicznej gazety wydawanej tylko i wyłącznie na tablecie iPad. Miałaby ona powstać dzięki wysiłkom dwóch gigantów - firmy Apple i News. Corp.

Jobs i Murdoch tworzą e-gazetę na iPada?
Sieciowi informatorzy donoszą, że Rupert Murdoch i Steve Jobs zamierzają pokazać światu pierwszą w pełni cyfrową gazetę już pod koniec listopada tego roku. Dziennik "The Daily" ma się pojawiać tylko i wyłącznie na tablecie Apple iPad i ma być czymś przypominającym "agregator wiadomości". Pierwszy numer elektronicznego dziennika miałby wpaść w ręce czytelników na początku przyszłego roku.

Gazeta ma się charakteryzować "czułością tabloidu i inteligencją gazety dużego formatu". Za możliwość przeglądania The Daily podobno trzeba będzie zapłacić 99 amerykańskich centów tygodniowo. Gazeta ma wychodzić siedem dni w tygodniu i być dystrybuowana przez iTunes. Odpowiedzialny za nią zespół składać się będzie ze stu doświadczonych (choć młodych) dziennikarzy, na czele których stoi dawny redaktor prowadzący z New York Post. Z innych niepotwierdzonych wiadomości wynika, że gazeta być może zagości także na innych tabletach lub urządzeniach firmy Apple.