Jobmatch.pl - inteligentna platforma rekrutacyjna

Wyróżnikiem nowego serwisu rekrutacyjnego w polskiej sieci ma być unikalne dopasowanie CV do ofert pracy. Twórcą jobmatch.pl jest Grzegorz Błażewicz, były prezes Interii.

Krajobraz serwisów rekrutacyjnych polskiej sieci wzbogacił się o kolejny -http://jobmatch.pl uruchomiony przez firmę Benhauer, którą zarządza Grzegorz Błażewicz, były prezes Interii. Partnerem merytorycznym projektu jest firma rekrutacyjna Sedlak & Sedlak, a partnerem biznesowym - spółka EDGE Recruitment. Projekt jobmatch.pl jest dofinansowany przez UE w ramach programu Innowacyjna Gospodarka.

W jobmatch.pl po raz pierwszy w Polsce zastosowano moduł "scoring", który dokonuje pomiaru dopasowania kandydatów do ofert pracy zamieszczanych przez pracodawców. Informacje o dopasowaniu są dostępne zarówno dla pracodawcy jak i kandydatów. Zamieszczanie ogłoszeń w systemie i korzystanie z jego funkcjonalności jest darmowe.

Oprócz mierzenia dopasowania, serwis wspomaga cały proces rekrutacyjny umożliwiając zarządzanie CV, nadawanie statusów i dodawanie notatek, jak również komunikację z kandydatami z poziomu systemu. Aby korzystać z systemu wystarczy zarejestrować się w jobmatch.pl i utworzyć własne konto pracodawcy lub kandydata.

Jobmatch.pl - inteligentna platforma rekrutacyjna
Pracodawca może również przeszukać całą bazę CV osób zarejestrowanych w systemie. Wynikiem takiego wyszukania jest również lista kandydatów uporządkowana wg dopasowania.

Kandydaci korzystający z serwisu obserwują swoje dopasowanie na stanowiska na które aplikują, oraz dostają informację o dopasowaniu ich profilu do stanowisk pracy w interesujących ich kategoriach stanowisk. Kandydat w jobmatch.pl może na bieżąco doprecyzowywać swoje CV a co za tym idzie zwiększać szansę na zatrudnienie.

Czy jobmatch.pl uda się przebić do czołówki polskich serwisów rekrutacyjnych, na czele których od dawna stoją liderzy: serwisy Grupy Gazeta.pl (1,77 mln real users) oraz Grupy Pracuj.pl (1,59 mln użytkowników wg majowego Megapanelu PBI/Gemius)?