Job Aid – dwa w jednym

Portal Job Aid, prowadzony przez wrocławską firmę In4net, posiada siostrzany serwis poświęcony ofercie edukacyjnej i szkoleniowej.

Portal Job Aid, prowadzony przez wrocławską firmę In4net, posiada siostrzany serwis poświęcony ofercie edukacyjnej i szkoleniowej.

Serwis wystartował zimą tego roku. Spółkę In4net założyli partnerzy Signium International w Polsce. Ta międzynarodowa firma doradztwa personalnego została założona w Stanach Zjednoczonych. Ma wysoce ekskluzywny charakter i zajmuje się głównie rekrutacją menadżerów najwyższego szczebla. Klienci Signium niekiedy poszukiwali niżej kwalifikowanych pracowników.

Aby spełnić ich oczekiwania (i zapewne nie „psuć” marki Signium) stworzony został serwis Job Aid. Koordynator d/s nowych projektów Job Aid Piotr Pilcer powiedział, że w początkowym okresie działania współpraca z agencją doradztwa była dosyć istotna, szczególnie w dziedzinie organizacyjnej. W chwili obecnej Signium nie jest najlepszym klientem Job Aid pośród innych agencji pośrednictwa.

W chwili obecnej witryna stanowi „tablicę ogłoszeniową”, na której swoje oferty dla poszukujących pacy przedstawiają pracodawcy. Standardowo obsługująca je wyszukiwarka pozwala na zadanie różnych kategorii, ułatwiających wyszukiwanie. Za interesującą usługę można uznać propozycję praktyk. Jest obecnie dosyć uboga, ale wynika to prawdopodobnie z faktu, że w skali kraju niewiele znaczących firm stosuje system praktyk do wyłapywania obiecujących studentów.

Job Aid średnio w swojej ofercie ma 500-600 ofert. Użytkownicy witryny mogą być powiadamiani pocztą elektroniczną o pojawienie się interesującej oferty. Piotr Pilcer mówi, że liczba zarejestrowanych wyraża się dziesiątkami tysięcy, nie chciał jednak zdradzić dokładnej liczby

Job Aid nie zamierza specjalizować się w żadnej kategorii pracowników. Będzie spełniać wszelkie oczekiwania klientów.