Jest polski Skype Pro i... rozczarowuje

Od 8 czerwca jest w Polsce dostępny pakiet SkypePro, poinformowali nas polscy przedstawiciele firmy. Za stałą miesięczną opłatę 9,30 zł z VAT umożliwia on między innymi: łączenie się z zagranicznym numerem komórkowym po cenie połączeń stacjonarnych, bezpłatną pocztę głosową, niższe ceny na numer SkypeIn. Niestety polska wersja SkypePro nie pozwala za darmo łączyć się z krajowymi numerami stacjonarnymi.

Większość mieszkańców Europy Zachodniej a także m.in. Estonii czy Portoryko, dzięki usłudze SkypePro może łączyć się za darmo z krajowymi numerami stacjonarnymi. Niestety nie jest to możliwe na terenie Polski.

Na osłodę dla polskich użytkowników SkypePro pozostała usługa Skype To Go. Można dzięki niej przyporządkować specjalny numer telefonu Skype To Go do dowolnego zagranicznego numeru telefonicznego (zarówno komórkowego jak i stacjonarnego). A następnie łączyć się z numerem To Go ze swojej komórki, telefonu stacjonarnego czy Skype'a według taryfy lokalnej oraz ceny za połączenie zgodnie z taryfą SkypeOut (od 7 groszy za minutę + 17 groszy za nawiązanie połączenia).

-Miliony Skyperów na całym świecie korzystają codziennie z tanich międzynarodowych połączeń wykonywanych poprzez Skype. Dzięki usłudze Skype To Go, nie musimy już martwić się o koszt rozmowy międzynarodowej. Jeśli krewny lub znajomy mieszka za granicą, teraz rozmowy telefoniczne, nawet z telefonów komórkowych są tanie jak nigdy wcześniej. I nie potrzeba do tego komputerów- chwali nową usługę Stefan Oberg, wiceprezes Skype.

Poza jednym numerem Skype To Go, polska wersja pakietu Skype Pro zawiera:

- Pocztę głosową (normalnie kosztuje 69 zł z VAT za rok)

- 138 zł zniżki na zakup numeru SkypeIn (normalnie 138 zł z VAT za rok)

- Rabaty na zakupy w sklepie internetowym Skype i na usługi Skype Extra (dzwonki, awatary).

Darmowe połączenia z numerami stacjonarnymi są dostępne dla użytkowników SkypePro z następujących państw: Argentyna, Australia, Austria, Belgia, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Guam, Hiszpania, Holandia, Hong Kong, Irlandia, Izrael, Luksemburg, Meksyk, Niemcy, Nowa Zelandia, Norwegia, Portugalia, Portoryko, Singapur, Szwecja, Tajwan, Węgry, Wielka Brytania i Włochy.

Skype To Go natomiast dostępny jest, oprócz Polski także w Australii, Danii, Estonii, Finlandii, Hong Kongu, Japonii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Więcej:

http://www.skype.com/intl/pl/products/skypepro/

Patrz także:

Skype podnosi ceny, po cichu

Stefan Oberg, wiceprezes Skype
Przeprowadziliśmy krótki wywiad odnośnie nowej oferty Skype Pro ze Stefanem Obergiem, wiceprezesem Skype.

Polscy użytkownicy Skype są trochę zawiedzieni. W Polsce nie wprowadzono darmowych rozmów na telefony stacjonarne w ramach Skype Pro.

Tak. Lecz niestety nie zależy to od nas, a od zewnętrznych firm telekomunikacyjnych.

Kiedy możemy się spodziewać darmowych rozmów na linie stacjonarne w Polsce?

Trudno mi w tej chwili powiedzieć.

Nowością w ramach Skype Pro jest Skype To Go - oferta dzięki, której możemy się tanio łączyć z zagranicznym numerem komórkowym czy stacjonarnym. No właśnie - numerem. Czy mogę tanio rozmawiać tylko z jedną osobą?

Ten numer można zmienić raz w tygodniu.

Czyli nie mogę zadzwonić do kilku moich zagranicznych przyjaciół pod rząd używając Skype To Go?

W przypadku jednego konta Skype Pro - nie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby jedna osoba założyła sobie kilka kont Skype Pro, w ramach każdego z nich otrzymuje jeden numer Skype To Go.

Skype Pro daje użytkownikom także tańsze numery Skype In czy zniżki na sprzęt Skype.

Prawdę mówiąc dla mnie problemem nie są tanie rozmowy z Polski za granicę, ale raczej odwrotna sytuacja. Gdy jestem za granicą, połączenia do Polski z komórki są dla mnie horrendalnie drogie. Czy Skype przygotowuje jakiś produkt, który będzie mógł temu zaradzić?

Tutaj najwięcej zależy od operatorów. Obecne działania Unii Europejskiej mają spowodować, że roaming będzie tańszy.

Skype nie przygotowuje obecnie żadnej oferty dla posiadaczy telefonów komórkowych za granicą. Gdy ja jeżdzę po świecie zabieram ze sobą swojego laptopa, wszędzie tam gdzie jest internet łączę się ze pomocą Skype. Rozmowy Skype pomiędzy komputerami zawsze będą za darmo.

Pozostając jeszcze przy tematyce mobile. Jest wersja Skype dla systemu Windows Mobile. Czy przewidujecie wersję dla Symbiana?

Nie, na razie skupiamy się na Windows Mobile, ta wersja Skype'a zostałą już pobrana 5 mln razy.

Przygotowujemy też nową bardzo ciekawą ofertę dla użytkowników urządzeń mobilnych, ale jeszcze za wcześnie aby o tym mówić.

Aktualizacja: 15 czerwca 2007 15:24

Dodaliśmy krótki wywiad z wiceprezesem Skype.