Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Jest exploit na krytyczną dziurę w IE

Eksperci z brytyjskiej firmy Computer Terrorism przygotowali exploita, umożliwiającego skuteczne zaatakowanie systemu Windows poprzez niezałatany błąd w przeglądarce Internet Explorer. Na atak podatny jest IE w wersjach 5.5 oraz 6.x.

Exploit wykorzystuje błąd w przetwarzaniu przez Internet Explorera funkcji "Window()"w języku JavaScript. Luka w zabezpieczeniach systemu jest znana już od sześciu miesięcy - jednak wcześniej nie pojawiła się żadna skuteczna metoda jej wykorzystania. Teraz eksperci z Computer Terrorism udowodnili, że możliwe jest zaatakowanie systemu za jej pośrednictwem - wystarczy do tego skłonienie użytkownika do kliknięcia na link do odpowiednio spreparowanej strony WWW. Na taki atak narażeni są użytkownicy większości wersji IE - w tym 5.5 oraz 6.x.

Microsoft na razie nie skomentował tych doniesień - aczkolwiek zdaniem ekspertów, problem jest na tyle poważny, że rozwiązującego problem patcha można spodziewać się już w przyszłym miesiącu. Sugerowanym przez ekspertów z CT rozwiązaniem problemu jest wyłączenie obsługi JavaScript w IE lub skorzystanie z alternatywnej przeglądarki.