Jedno konto nie wystarcza

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej niedawno na naszej stronie, największy odsetek Internautów korzysta z dwóch do trzech kont pocztowych.

W ankiecie wzięło udział 118 czytelników Internet Standardu. Zdecydowana większość z nich (40,68%) korzysta z dwóch lub trzech kont e-mailowych co najmniej raz w miesiącu. Większa ilość kont - od trzech do pięciu, potrzebna jest 29,66% Internautów. Korzystanie z więcej niż pięciu adresów e-mail deklaruje zaledwie 14,41% użytkowników Sieci. Niewielu Internautom, którzy wzięli udział naszym badaniu wystarcza natomiast tylko jedno konto. Jednym adresem posługuje się bowiem 15,25% ankietowanych.

Wyniki naszej ankiety są dość bliskie badaniom przeprowadzonym niedawno przez firmę badawczą Jupiter Research. Wynika z nich że zdecydowana większość Internautów posiada jedno lub dwa konta pocztowe, zaś blisko 25% użytkowników Sieci korzysta z trzech lub więcej adresów e-mail co najmniej raz w miesiącu.

Zdaniem specjalistów z Jupitera, Internauci w przedziale wieków od 18 do 34 lat są bardziej skłonni korzystać z więcej niż jednego konta pocztowego, podczas gdy doświadczeni użytkownicy Sieci dążą do tego, aby wśród kilku kont posiadać jedno przeznaczone specjalnie do odbierania maili komercyjnych.