Jak zarabiać na blogach Gazeta.pl

Portal Gazeta.pl nie wyklucza wprowadzenia reklam na wybranych blogach serwisu Blox.pl. Ich autorzy otrzymywaliby część zysków z emisji reklam.

Użytkownicy platformy Blox.pl tak naprawdę już dziś mogą zarabiać. Mają możliwość zamieszczania na swoich blogach reklam kontekstowych, takich jak Google AdSense i czerpania profitów z ich emisji. W zamian muszą wyrazić zgodę na wyświetlanie przez Agorę ogłoszeń i reklam. - Układ jest prosty. Nie zarabiasz - nie ma naszych reklam. Chcesz zarabiać - emitujemy reklamy - mówi Tomasz Bienias, zajmujący się w portalu serwisami społecznościowymi.

Do tej pory na Blox.pl nie były emitowane reklamy i ogłoszenia zamieszczane przez Agorę. Gazeta.pl myśli o szerszym informowaniu użytkowników o możliwości zarabiania na blogach w serwisie Blox.pl. - Z systemów reklamy korzystają głównie autorzy lepiej obeznani z możliwościami internetu w tym temacie, autor świetnego bloga literackiego, może nie wiedzieć, że istnieje coś takiego jak AdSense - wyjaśnia Bienias.

Duże zainteresowanie wzbudziły informacje, jakoby Gazeta.pl zamierzała płacić honoraria autorom najbardziej poczytnych blogów. Jednak Bienias ich nie potwierdza. Chodzi o dzielenie się zyskami z emisji reklam, na wybranym przez reklamodawcę blogu. - Nie będzie wypłat dla autorów blogów tylko wg klucza "popularne" - mówi Bienias.

Gdyby dziś reklamodawca chciał kupić banner na konkretnym, wybranym przez siebie blogu, np. dotyczącym serialu telewizyjnego, Gazeta.pl skontaktowałaby się z jego autorem i przedstawiła ofertę wypłaty części zysków z wyświetlanych reklam. - Chodzi o to, żebyśmy mieli pewność, że na czas kampanii blog będzie regularnie aktualizowany - tłumaczy Bienias. Tego typu oferty reklamowe byłyby indywidualnie konsultowane z każdym reklamodawcą i autorem bloga. Plusem takiej opcji dla reklamodawców, jest przede wszystkim bardzo ściśle określona grupa czytelników bloga tematycznego.

Gazeta.pl chce wykorzystać możliwości, jakie niesie ze sobą posiadanie rozbudowanej platformy blogowej. Niedawno portal przedstawił ofertę bloga sponsorowanego. "To sposób na efektywne dotarcie do najbardziej aktywnych internautów - bloggerów, którzy są liderami opinii internetowej.", zachęca reklamodawców Gazeta.pl.