Jak wybrnąć z fiskusowych opałów?

Serwis PIT.pl przygotował poradnik dla zagubionych internautów, którzy nie wiedzą, czy i ile powinni oddać Fiskusowi z powodu zawierania transakcji w internecie.

Podatki od sprzedaży w internecie trzeba płacić tak samo jak w handlu tradycyjnym. W zasadzie odpowiedź jest więc prosta, jednak internauci poczuli się bardzo zaskoczeni, gdy łódzka skarbówka zaczęła polowanie na internautów zyjących z aukcji na Allegro.

Serwis eHandel może okazać się dobrym poradnikiem dla "Super sprzedawców" ale też pomniejszych użytkowników którzy nie są pewni za co powinni odprowadzić podatek i jak to zrobić.

Znajdziemy tu odpowiedzi na pytania czy płacić podatki, gdy sprzedajemy rzecz używaną za cenę ponad 1000 zł lub rzecz nową, ale używaną krócej niż 6 miesięcy. Czy dla zwolnienia podatkowego, w ogóle potrzebne jest używanie rzeczy? Kto, kiedy i jakie deklaracje podatkowe obowiązany jest złożyć? Jak zapłacić podatki należne od programów komputerowych, sprzedawanych za cenę poniżej 1000zł?

Serwis może być też przydatny dla osób, które często sprzedają produkty tego samego rodzaju, którym szczególnie uważnie przygląda się fiskus.