Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Jak ukraść muzykę z... Napstera

Czy użytkownicy muzycznego sklepu online Napster znaleźli sposób na nieautoryzowane kopiowanie pobieranych stamtąd plików? Rewelacje o możliwościach obejścia cyfrowych zabezpieczeń Napstera już krążą po Internecie.

Portalhttp://Engadget.com np. informuje, że można tego dokonać przez podłączenie do odtwarzacza Winamp wtyczki Output Stacker, która umożliwia konwertowanie zabezpieczonych plików muzycznych Windows Media Audio do formatu WAV, umożliwiającego kopiowanie i nagrywanie na CD.

Przedstawiciele serwisu Napster nie wydają się jednak być poruszonymi tymi rewelacjami. "Standard cyfrowego zarządzania prawami autorskimi DRM jest nienaruszony. Ludzie po prostu zgrywają dźwięk bezpośrednio z karty dźwiękowej. Całe zamieszanie wynika najprawdopodobniej z faktu, iż marka Napster jest szeroko znana i dobrze rozponawalna w środowisku internautów" - informuje rzeczniczka firmy i dodaje, że praktyka ta nie jest niczym nowym i nie stanowi naruszenia prawa.

Więcej o serwisie Napster pisaliśmy w tekstach Napster To Go - sklep online w odtwarzaczu przenośnym oraz Napster: 270 tysięcy subskrybentów.