Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Jak odzyskać zapłacony VAT za internet od TPSA?

Jeżeli jesteś użytkownikiem Neostrady i chcesz otrzymać zwrot VAT-u za usługi internetowe za marzec i kwiecień, wystarczy, że zareklamujesz rachunek - wskazuje Rzeczpospolita.

Przypomnijmy, że od 1 marca br. usługi internetowe objęte zostały 22% stawką podatkową dla wszystkich użytkowników indywidualnych (wcześniej obowiązywało zwolnienie od VAT). Tym samym operatorzy telekomunikacyjni powinni poinformować swoich klientów o marcowej podwyżce przynajmniej miesiąc wcześniej. W wystosowanym piśmie powinien pojawić się nowy cennik oraz informacja, że użytkownik w związku z podwyżką może zrezygnować z usługi, a dostawca nie ma prawa domagać się od niego odszkodowania.

Jak się okazało, Telekomunikacja Polska przesłała informacje o zmianach w cenie usług dopiero w połowie marca, czyli półtora miesiąca po terminie. Co więcej, w piśmie nie było informacji o możliwości rezygnacji i braku odszkodowania.

Tym samym użytkownicy mogą zareklamować swoje rachunki za marzec i kwiecień. Jak donosi Rzeczpospolita ci, którzy już to zrobili, otrzymali informację od operatora, że ich reklamacja została rozpatrzona pozytywnie. Telekomunikacja Polska wypłaci więc wysokość 22% VAT-u doliczonego do usługi.

Rzeczpospolita dodaje, że gdyby wszyscy klienci usługi Neostrada zgłosili reklamację, TP miesięcznie musiałaby zapłacić 10 mln zł.