Jak będzie wyglądał portal Google?

Podczas dnia otwartego dla prasy Google pokazało w swojej siedzibie wstępny projekt przygotowywanego portalu. Yahoo! i Microsoft zaczynają się niepokoić.

Jak donosiliśmy wcześniej Google powoli przygotowuje się do zmiany strony głównej (więcej tutaj). Wiadomo, że projekt zmierza do uczynienia z witryny wyszukiwarki pierwszej strony portalu. Co się zmieni? Jak podaje dziennikarz The Guardian David Teather, który miał okazję zwiedzić siedzibę Google podczas dnia otwartego dla prasy, spółka zamierza zmodyfikować "jedynkę" w taki sposób, by nie utracić dotychczasowej przejrzystości.

Co będzie na stronie głównej: przede wszystkim możliwość zalogowania się do poczty Gmail, informacje o repertuarze lokalnych kin i pogodzie, skróty wiadomości z BBC i New York Times oraz notowania giełdowe. Do tego, obecne zakładki (m.in. Froogle czy przeszukiwanie grup dyskusyjnych oraz zdjęć), które pozostaną na witrynie.

Być może na "jedynce" znajdzie się również biblioteka Google - a więc wirtualna przechowalnia milionów książek z największych bibliotek świata (projekt jest w tej chwili na etapie skanowania książek).

Podczas dnia otwartego dla prasy przedstawiciele Google nie chcieli jednak zdradzić, kiedy ruszy przygotowywany portal.

Pewne jest natomiast to, że zarówno Yahoo! jak i Microsoft zaczynają się niepokoić ostatnimi posunięciami Google. Co prawda Steve Ballmer, szef Microsoftu, podczas ostatniej konferencji prasowej zapewniał, że jego firma nie tylko dogoni Google pod względem wyszukiwania, ale nawet je zmiażdży, jednakże marketingowe slogany były jedynie próbą zamaskowania napięcia i wzrastającej konkurencji.