Jak Onet przechytrzył TP

Wiadomo, że Telekomunikacja zdecydowała się na podwyższenie o 100% cen połączeń na numery 0700. Niosło to ze soba groźbę podwyżek cen rozmów międzynarodowych oferowanych za pośrednictwem tego numeru, które dotąd były zdecydowanie, bo często kilkakrotnie niższe, od cen połączeń międzynarodowych w TP. Na ratunek śpieszy Onet, który uruchomił właśnie nowy numer 0-801. W efekcie cena usługi OnetTelefon pozostanie na poziomie 35 groszy za minutę.

Korzystając z OnetTelefonu nie trzeba podpisywać żadnych umów, kupować kart-zdrapek, dokonywać jakichkolwiek przedpłat lub dzwonić przy pomocy komputera.

Wystarczy ze zwykłago telefonu stacjonarnego zadzwonić na numer 0-801 080 010, następnie wykręcić "00", dodać numer kierunkowy kraju i wybrać żądany numer. Usługa realizowana jest w całości z wykorzystaniem tradycyjnych łączy telefonicznych, stąd jakość rozmowy nie powinna rozczarować.

Łukasz Mentel, dyrektor ds. rozwoju Onet.pl mówi - podwyżka stawek na najniższej taryfie numeracji 0 700, z 35 na 71 groszy, znacznie obniża atrakcyjność takich form tanich połączeń z zagranicą. Nie mamy wpływu na decyzje podejmowane przez TP SA, ale bardzo zależy nam na utrzymaniu naszej dobrej marki i zaufania, którym darzą nas klienci. Postanowiliśmy od 1 października wprowadzić alternatywny numer, pozwalający wszystkim abonentom dzwonić za dotychczasową cenę.

Przypomnijmy, że alternatywę dla usługi 0700 ale też dla 0800 zaproponował niedawno Tlen, uruchamiając usługę "Dostęp wdzwaniany". Umożliwia ona realizowanie tanich połączeń telefonicznych z pominięciem numerów 0708. Jest to sposób na korzystanie z Tlenofonu bez konieczności włączania komputera czy kupowania aparatu VoIP.

Więcej: Tlenofon tańszy niż tanie 0708