JTT rozpoczyna sprzedaż notebooków

Po Karen Notebook i Action, JTT Computer zamierza produkować własne notebooki. W tym roku przedstawiciele firmy liczą na sprzedaż 5 tys. komputerów przenośnych Adax. W całym ubiegłym roku sprzedano ich w Polsce ok. 80 tys. Firma zamierza konkurować przede wszystkim ceną.

Według zapowiedzi kierownictwa JTT, ceny notebooków marki Adax mają być co najmniej o 10% niższe od porównywalnych modeli producentów zachodnich, takich jak Compaq, czy IBM. "Różnica ta może być mniejsza jedynie w przypadku Toshiby" - przyznają. Tymczasem Compaq wprowadził niedawno na polski rynek tani notebook - w cenie ok. 4,5 tys. zł - z procesorem AMD. Dotychczas firma sprzedawała komputery przenośne wyłącznie z układami Intela. Sugerowana cena netto notebooka Adax Mobile C1000X20 (z procesorem Celeron 1 GHz) wynosi 4 tys. zł.

W maju br. JTT Computer zamierza wprowadzić na rynek kolejne modele, tym razem z procesorami Pentium 4. Według zapewnień przedstawicieli wrocławskiego producenta, wkrótce to nabywca będzie decydował o konfiguracji zamawianego notebooka.

Podobnie, jak w wypadku innych firm, notebooki Adax są wytwarzane za granicą na zasadach OEM. W Polsce JTT uzupełnia je m.in. o procesory i dyski twarde. Instaluje także oprogramowanie, w tym polską wersję Windows XP Home Edition.