JOBAID orbituje wokół Money.pl

Serwis pracy JOBAID oferuje swoje bazy danych w wortalu finansowym Money.pl

Money.pl zawarło porozumienie z In4net, właścicielem serwisu pracy JOBAID, o darmowym udostępnieniu wszystkich baz związanych z rekrutacją w portalu finansowym. Money.pl nie będzie miało udziału w dochodach, które JOBAID osiągnie dzięki prezentacji oferty w Money.pl, będzie natomiast zarabiało na sprzedaży powierzchni reklamowej w serwisie pracy prezentowanym na swoich stronach.

Strategia Money.pl zakłada przygotowywanie samodzielnie tylko działów tematycznych związanych bezpośrednio z finansami. "Serwisy związane z wydawaniem pieniędzy będziemy pozyskiwać od wyspecjalizowanych firm" - mówi Alicja Kasprzak, specjalistka ds. marketingu Money.pl.

Do tej pory JOBAID prezentował swoją ofertę na podobnych zasadach w Onecie. In4net szuka dalszych partnerów do podobnej współpracy.

Serwis, do którego zawartość dostarcza JOBAID jest trzecim tego rodzaju "serwisem satelitarnym" w wortalu finansowym. Ponadto Money.pl współpracuje z Hoppenstedt Bonnier Information Polska i Akonet. "Prowadzimy rozmowy jeszcze z kilkoma podmiotami, aby prezentować w naszym serwisie przygotowywane przez nie treści. Na obecnym etapie rozmów nie mogę zdradzić ich nazw. Powiem tylko, że zakresie naszych zainteresowań znajduje m.in. rynek nieruchomości i turystyczny" - mówi Alicja Kasprzak.