J.Lo, Eminem i Ferrari na topie

Najpopularniejszy w Sieci serwis wyszukiwawczy Google.com opublikował zestawienie tematów najczęściej poszukiwanych przez użytkowników wyszukiwarki w mijającym roku.

J.Lo, Eminem i Ferrari na topie
Na pierwszej pozycji listy najpopularniejszych wśród internautów kobiet znalazła się Jennifer Lopez. Dalsze pozycje zajęły Britney Spears, Shakira, Halle Berry, Jennifer Love Hewitt. Na uwagę zasługuje fakt, że niezwykle do niedawna popularna Pamela Anderson powoli spada na dalszy plan - w roku 2002 zajęła dopiero 7 miejsce (wśród znanych kobiet, których zdjęć poszukiwano najczęściej była ona jednak dużo wyżej, bo na drugiej pozycji - zaraz za Britney Spears).

Wśród mężczyzn największą popularnością użytkowników Google.com cieszył się Eminem, który pokonał takich rywali jak: Brad Pitt, Nelly, 2Pac czy Vin Diesel. Eminem okazał się bezkonkurencyjny również w zestawieniu najpopularniejszych muzyków. Na dalszych pozycjach w tej kategorii znalazły się takie osoby jak: Shakira, Madonna, Nelly i 2Pac.

W kategorii "Najpopularniejsza Marka" zwycięzcą okazało się Ferrari, które wyprzedziło Sony, Nokię, Disneya oraz sieć IKEA. Wśród pojęć związanych z technologiami informatycznymi najchętniej poszukiwane było MP3, które wyprzedziło SMS, WinZipa, Linuksa i FTP.

Warto jeszcze wspomnieć o tematach związanych z aktualnymi wydarzeniami. Największe zainteresowanie użytkowników Google.com wzbudziły tegoroczne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. W ciągu kilku ostatnich miesięcy na drugie miejsce awansowały wydarzenia związane z Irakiem, zaś trzecie miejsce przypadło niesławnemu snajperowi, terroryzującemu przez długi czas mieszkańców Waszyngtonu.

Więcej informacji i pełne zestawienia:

http://www.google.com/press/zeitgeist2002.html