Iplay i Fotosik na sprzedaż

Digital Avenue, spółka portfelowa MCI Management zamierza sprzedać specjalizujący sie w dystrybucji muzyki przez internet serwis Iplay.pl. Trwają też poszukiwania chętnych na zakup spółki Medousa, która jest właścicielem m.in. serwisu Fotosik.pl.

Spółka Digital Avenue, posiadająca pakiet 97% udziałów w Iplay prowadzi obecnie rozmowy z trzeba inwestorami branżowymi zainteresowanymi kupnem serwisu sprzedającego muzykę przez internet. Transakcja zawarta ma być przed wakacjami.

Jak pisze "Parkiet" spółka Iplay nie zarabia na siebie i aby sprawnie funkcjonować potrzebuje comiesięcznego wsparcia od właściciela w wysokości kilkunastu tysięcy złotych. Na ile wyceniono powstały w 2003 r. Iplay? Andrzej Jasieniecki, prezes Digital Avenue oczekuje kwoty kilkakrotnie wyższej niż wartość księgowa, która szacowana jest na 0,5 mln zł.

Digital Avenue poszukuje także kupca na spółkę Medousa. Serwisy należące do grupy Medousa (m. in. Fotosik.pl, Sms.pl, Supergry.pl, Blopix.pl) w styczniu br odwiedziło ponad 2,7 mln użytkowników (Megapanel PBI/Gemius), dając blisko 18% zasięg w kategorii "kultura i rozrywka" i wysoką ośmą pozycję w rankingu. Wartość spółki oszacowana została na 15-25 mlz zł. Termin ewentualnej transakcji nie jest jeszcze znany. Możemy poczekać, aż wyceny wrócą do bardziej racjonalnych poziomów - oświadczył cytowany przez "Parkiet" Andrzej Jasieniecki.

Nie znane są na razie losy spółki Digital Avenue po pozbyciu się aktywów. Główny właściciel firmy MCI Management, kontrolujący 53% kapitału być może sprzeda spółkę lub wykorzysta ją do wprowadzania innych spółek ze swego portfela na parkiet NewConnect.

Źródło: http://www.parkiet.com