Ipla zainstalowana już milion razy

Już ponad milion internautów skorzystało z interaktywnej platformy rozrywkowej ipla. Do połowy lutego 2009 roku aplikację ipla, którą można pobrać ze strony ipla.tv, zainstalowano 1.115.000 razy (wg danych Redefine).

- "Już w pierwszych miesiącach udowodniliśmy, że oferując treści multimedialne w dobrej jakości (zarówno jeśli chodzi o aspekt techniczny jak też walory merytoryczne) można przekonać ogromną rzeszę internautów do oglądania ulubionych seriali i programów rozrywkowych w sposób legalny, z poszanowaniem praw właścicieli treści - mówi Marcin Pery, Prezes Zarządu Redefine - "Wierzymy, że możliwe jest pójście znacznie dalej i za rok mamy nadzieję co najmniej podwoić liczbę użytkowników ipla - zapowiada."

Ważną zmianą w aktualnej wersji (ipla 1.0) było zniesienie wymogu rejestracji. Teraz wystarczy pobrać aplikację, aby mieć dostęp do podstawowych treści wideo.

Trwają już testy kolejnej wersji platformy oferującej dużo lepszą jakość materiałów wideo porównywalną do jakości DVD. Ipla w wersji 1.1 powinna trafić na rynek jeszcze w lutym.

W ofercie programowej platformy ipla znaleźć można już nie tylko propozycje Telewizji POLSAT, ale także Polsat Play, Polsat Cafe, Polsat News, TV4 oraz własne produkcje realizowane przez redakcję ipla. Wśród najczęściej oglądanych kanałów są te związane z popularnymi serialami i kabaretami.