Ipla w telewizorach Panasonic

Ponad 10 tys. plików wideo z materiałami stworzonymi na zlecenie m. in. telewizji Polsat dostępnych będzie od września dla klientów kupujących telewizory Panasonic Viera wyposażone w platformę Viera Cast. Ipla działać będzie w telewizorach za darmo.

Od 1 września 2010 r. zacznie obowiązywać umowa pomiędzy firmami Panasonic i Ipla, na mocy której klienci posiadający telewizor Panasonic Viera wyposażony w platformę Viera Cast, będą mogli korzystać z aplikacji Ipla.

Trzeba będzie tylko podłączyć telewizor do internetu, by móc oglądać programy wyprodukowane na zlecenie telewizji Polsat, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat News, Polsat Play, Polsat Cafe i TV4, które dostępne są w ipla w modelu wideo na żądanie.

Oferta programowa obejmuje m.in. największe hity produkowane przez Telewizję Polsat oraz TV4, m.in. "Hotel 52", "Ekipa" czy "Włatcy móch", najlepsze produkcje Polsat Sport oraz Polsat Sport Extra, w tym mecze Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Europejskiej UEFA, jak również popularne programy hobbystyczne, np. "Dekoratornia" czy "Ewa gotuje".

<b>Wymagania techniczne:</b> Telewizor firmy Panasonic z funkcją Viera Cast z serii G, V oraz VT podłączony do łącza internetowego o realnej przepustowości 1,5 Mbit/s.

Jak zapewniają przedstawiciele ipli obsługa aplikacji na platformie VIERA Cast w telewizorach Panasonic jest bardzo prosta i intuicyjna, nie trzeba też podłączać żadnych dodatkowych urządzeń. Aby uruchomić iplę należy nacisnąć przycisk VIERA Cast na pilocie, a następnie nawigować pilotem po platformie w celu wybrania interesującej treści. W menu głównym jest 8 kategorii do wyboru.

Zobacz film obrazujący działanie ipli w telewizorze Panasonic

Ipla to platforma telewizji internetowej stworzona przez spółkę Redefine należącą do medialnego koncernu Telewizji POLSAT S.A. Miesięcznie z aplikacji korzysta ponad 2 mln użytkowników. Aplikacja dostępna jest też na iPhony (aplikację ściągnięto ponad 30 tys. razy), a także w telefonach działającym w systemie operacyjnym Android. W ofercie na komórki i telewizory Panasonic jest już ponad 10 tys. plików wideo.

Wg informacji "Dziennika Gazeta Prawna", ipla działać będzie na telewizorach Panasonic za darmo, emisja reklam jest planowana dopiero w przyszłości. Marcin Pery, prezes Redefine, spodziewa się, że w ciągu trzech, czterech lat przychody Ipli z reklam i opłat od widzów przekroczą ponad 100 mln zł.

Rok temu podobną umowę, aczkolwiek nie dotyczącą wideo na żądanie a jedynie emisji treści z serwisów internetowych wydawcy, podpisały Agora i Samsung. Stworzono wówczas specjalny widget do odtwarzania treści online bezpośrednio na ekranie telewizora tej marki.

Źródło:http://biznes.gazetaprawna.pl , http://www.ipla.pl