Ipla stawia na sport (również dla użytkowników Maca i Linuxa)

Sportowe hity dla fanów siatkówki, piłki nożnej i ręcznej w bezpłatnym dostępie on-line przygotowała na obecny sezon platforma telewizji internerowej ipla. Od kilku dni oferta jest (wreszcie) dostępna dla użytkowników Mac OS i Linux.

Dzięki bliskiej współpracy z Polsat Sport, Polsat Sport Extra i TV4 -http://ipla.pl oferuje szeroką ofertę transmisji sportowych bezpłatnie udostępnianych on-line. W bieżącym sezonie są to m. in. Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet, Liga Mistrzów UEFA, Liga Europejska UEFA, Plus Liga i Plus Liga Kobiet oraz zawody w piłce ręcznej. Materiały dostępne są w formie relacji na żywo oraz bazy VOD, platforma wyposażona jest również w wiele narzędzi społecznościowych.

Piłka nożna to jedna z najmocniejszych propozycji ipla sport w sezonie jesień/zima 2009/2010. Fani futbolu mogą zobaczyć w ipla wszystkie spotkania Ligi Mistrzów UEFA w tym wybrane spotkania na żywo, wszystkie mecze Ligi Europejskiej UEFA w formie VOD, LiveX UEFA - bramki i skróty wszystkich meczów rozgrywek pucharowych UEFA, wszystkie spotkania z zawodów EURO 2008, cotygodniowe programy publicystyczne przygotowane przez dziennikarzy POLSAT Sport, czyli Cafe Futbol (na żywo). W ipla łącznie dostępnych będzie kilkaset meczów piłkarskich.

Oferta dla fanów siatkówki jest również bogata. W ipla dostępne były na żywo oraz obecnie do obejrzenia w formie retransmisji są wszystkie spotkania z Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn, dzięki czemu można zobaczyć jeszcze raz drogę naszej reprezentacji po złoty medal. Dostępne są powtórki wszystkich meczów finałów rozegranych w Turcji oraz skróty najlepszych akcji z poszczególnych spotkań.

Mecze polskiej reprezentacji na rozpoczynających się właśnie Mistrzostwach Europy Siatkarek również śledzić będzie można od 25 września. Ipla bezpłatnie pokaże wszystkie spotkania "Złotek" oraz inne mecze. Już niebawem na platformie dostępne będą także takie zmagania siatkarskie Plus Ligi i Plus Ligi Kobiet.

Piłka Ręczna to trzecia z propozycji ipla na najbliższe tygodnie. Fani tego typu rozgrywek będą mogli na żywo oglądać Ekstraklasę Kobiet oraz Ekstraklasę Mężczyzn.

Wg zapowiedzi przedstawicieli ipla - w sumie w sezonie 2009/2010 na platformie udostępnianych będzie kilka tysięcy rozgrywek sportowych. Wśród nich obok piłki nożnej, ręcznej i siatkówki znajdzie się także boks i MMA (Mixed Martial Arts).

Kilka dni temu ipla udostępniona została dla użytkowników systemów operacyjnych Mac OS i Linux. Pierwsza wersja ipla lite (beta)http://www.lite.ipla.pl zawiera najważniejsze moduły multimedialne umożliwiając odbiór transmisji na żywo oraz dostęp do biblioteki plików VOD. Wg zapowiedzi, kolejne wersje ipla lite wzbogacane będą o funkcje społecznościowe znane z podstawowej wersji aplikacji. Obecnie Ipla lite umożliwia użytkownikom systemów Mac OS i Linux oglądanie materiałów na żywo i VOD w dwóch jakościach, zależnie od posiadanego przez użytkownika łącza internetowego: ECO - 256 Kbps (jakość internetowa), STD - 512 Kbps (jakość telewizyjna). Przygotowane są one w najlepszej technologii do strumieniowania video - formacie H.264.

Wg lipcowej fali badania Megapanel PBI/Gemius z aplikacji ipla korzysta 523 tys. internautów.

Źródło: Redefine