Ipla pokaże kulisy "Jak Oni Śpiewają"

Ipla, aplikacja umożliwiająca m.in. oglądanie transmisji online na żywo, w sobotę pokaże swoim użytkownikom co dzieje się za kulisami telewizyjnego show "Jak Oni Śpiewają". Program emitowany będzie równolegle do programu telewizyjnego.

Ipla to interaktywna platforma internetowa, na której oglądać można transmisje online na żywo, wideo na życzenie (baza VOD) oraz prowadzić rozmowy za pomocą czatu. Projekt należy do spółki Redefine, firmy założonej przez właścicieli Telewizji Polsat.

Aplikacja miała swoją premierę podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2008 (polscy internauci mogli bezpłatnie korzystać z internetowej transmisji meczów na żywo). W przyszłą sobotę Ipla zamierza pokazać, co dzieje się za kulisami znanego z telewizji Polsat programu "Jak Oni Śpiewają". Przygotowane zostały dwa studia internetowe - jedno w whiteroom, gdzie redakcja ipla będzie zadawać gwiazdom pytania internautów. Tam też będzie można stale podglądać, co się dzieje po drugiej stronie sceny. W drugim studiu będzie można poznać ekipę realizatorską programu, która dba o repertuar, treningi wokalne a także wygląd i ruch sceniczny uczestników.

Ipla pokaże kulisy "Jak Oni Śpiewają"
W trakcie transmisji uruchomiony zostanie specjalny kanał na czacie, na którym będzie można nie tylko komentować to, co się dzieje na ekranie, ale także zgłaszać redakcji pytania, które mają być zadane gwiazdom. Dzięki temu to internauci mogą współtworzyć program (np. poprzez proponowanie pytań, które mogą zadać prowadzący). Fani programu będą mogli jednocześnie oglądać w telewizji to, co się dzieje na scenie i podglądać w ipla kulisy. Materiały zakulisowe nie będą emitowane w telewizji, są do obejrzenia tylko w internecie za pomocą ipla. Zakulisowe transmisje będą realizowane w ipla podczas sobotnich programów Jak Oni Śpiewają.

Główne zarzuty, które stawiane są aplikacji Ipla, to konieczność ściągnięcia i zainstalowania jej przez potencjalnego użytkownika na komputerze jak i również rejestracja. Czy internauta, który może swobodnie oglądać filmy na YouTube skusi się i zarejestruje się w systemie? - "Główną zaletą Ipla jest fakt, że oferujemy wyłącznie filmy wysokiej jakości" - mówi Teresa Wierzbowska, szef działu Marketingu i PR w Redefine. - "Co do konieczności rejestracji w systemie, to najprawdopodobniej będziemy zmierzali do sytuacji, w której Ipla będzie dostępna bez rejestracji. Wymóg ten będzie obowiązywał wyłącznie użytkowników, którzy będą chcieli się stać częścią budowanej wokół platformy społeczności" - dodaje.

Mimo to, przyszłość Ipla może stanąć pod znakiem zapytania, zważywszy że na YouTube można oglądać niektóre filmy w wyższej rozdzielczości. Od niedawna YouTube oferuje również niezależnym filmowcom możliwość umieszczania w serwisie produkcji video o wielkości 1 GB - co wg specjalistów da się przełożyć nawet na półtora godzinny film.