Ipla ma własny kanał filmowy

Platforma ipla jako pierwsza telewizja internetowa w Polsce uruchomiła kanał filmowy oferujący filmy pełnometrażowe wytwórni z Hollywood.

Ipla film ma być największą bazą filmów pełnometrażowych dostępnych w polskim internecie w modelu VoD. Zawierać będzie zarówno głośne produkcje ostatnich lat (m.in. Lara Croft, Mission: Impossiible, Wróg u bram), jak też kultowe produkcje uznawane za klasykę kina, jak np. Dziecko Rosemary i Ojciec Chrzestny.

Po kilku miesiącach ipla film zaproponuje internautom także najnowsze hity kinowe danego roku. Aktualną bibliotekę propozycji filmowych ipla film zobaczyć można na stronie film.ipla.tv.

- Zakończone sukcesem negocjacje na temat pozyskania praw do produkcji wytwórni z Hollywood traktujemy jako świetną szkołę pozyskiwania praw od zagranicznych dystrybutorów. To szczególnie trudne wyzwanie dla mediów internetowych, a tym bardziej z tak trudnego rynku pod względem mikropłatności, jakim jest Polska - mówi Jarosław Rawicki odpowiedzialny w Redefine za pozyskiwanie praw do treści.

W pierwszym etapie udostępnionych zostało blisko sto filmów (lecz liczba udostępnianych produkcji będzie powiększana o kilkadziesiąt nowych pozycji miesięcznie), a niebawem do oferty dołączone zostaną pozycje innych wytwórni filmowych.

Treści oferowane w ipla film są płatne. Stawki za poszczególne pozycje programowe są zróżnicowane, w przypadku płatności przelewem lub kartą wynoszą one od 5 zł.

Ipla ma własny kanał filmowy

Dostęp do wybranego materiału aktywowany jest na okres 24 godzin na konkretnym komputerze po wpisaniu do ipla specjalnego kodu. Kod ten - bilet do kina internetowego ipla film - można zakupić za pomocą karty kredytowej, wykonując przelew lub wysyłając sms.

Dostęp do zasobów ipla film mają użytkownicy platformy ipla na terytorium Polski.

Wraz z uruchomieniem kanału ipla film aplikacja ipla została wyposażona w nowe funkcjonalności umożliwiające internautom zapoznanie się z opisami filmów, ocenami użytkowników, zwiastunami oferowanych produkcji.

Według najnowszych wyników Megapanel PBI/Gemius z aplikacji ipla korzystało we wrześniu 746 tys. użytkowników.