Inwestycje.pl w drodze na New Connect

Firma Inwestycje.pl SA rozpoczęła proces mający na celu wejście na rynek New Connect. Debiut planowany jest na IV kwartał 2010 roku.

- "Decyzję o wejściu na rynek NewConnect podjęliśmy w związku z przyjęciem nowej strategii rozwoju Grupy Inwestycje.pl, która przewiduje osiągnięcie jednej z czołowych pozycji na rynku reklamy internetowej w Polsce, w segmencie biznes/prawo/finanse" - mówi Grzegorz Czapla, Prezes Zarządu Inwestycje.pl SA.

Jest to ambitne założenie. Pod koniec 2009 r. serwisy biznesowe grupy Inwestycje.pl przyciągnęły ponad 430 tys. użytkowników (2,48 proc. wszystkich internautów), którzy wygenerowali na serwisach 2,7 mln odsłon. Liczba użytkowników stawia grupę Inwestycje.pl dopiero na 14. miejscu wśród serwisów znajdujących się w kategorii "biznes, finanse, prawo". Najwięksi gracze w tej kategorii to Onet (3,3 mln real users), Money.pl (2,5 real users) oraz Infor (2,3 mln real users). Żeby zblizyć się do tych graczy, Inwestycje.pl będą potrzebowały zdobyć ok. 1,5 mln nowych użytkowników. Jak już napisałem, założenie jest ambitne.

Celem strategicznym firmy jest maksymalizacja wartości przedsiębiorstwa oraz wzrost znaczenia i liczby odsłon portali należących do firmy. - W tym celu będziemy kontynuować działania zmierzające do dywersyfikacji źródeł przychodów, a co za tym idzie - minimalizacji ryzyka wpływu jednego odbiorcy na sprzedaż. - dodaje Prezes Czapla.

Spółka zamierza wzmocnić swoją wartość również poprzez konsekwentne budowanie wizerunku i znaczenia marki. Wzrost wartości marki będzie stymulowany poprzez działania mające na celu zwiększenie jej rozpoznawalności i zasięgu.

- Obecnie przeprowadzamy ofertę prywatną akcji serii B, którą oferujemy inwestorom ze znacznym dyskontem - zachęca Prezes Czapla. Oferta prywatna akcji serii B potrwa do końca marca 2010 roku.

Inwestycje.pl SA istnieje na polskim rynku mediów internetowych od 2004 roku. Spółka jest właścicielem i wydawcą Grupy Mediowej Inwestycje.pl. Największym serwisem Grupy są Inwestycje.pl, następnie Waluty.com, Kantory.pl, Fundusze24.pl, Investing.pl, Pasaz-finansowy.pl, Twojefinanse.pl, Ofinansach.pl, Grafinansowa.pl, Blogfinansowy.pl, Twojbiznes.pl, Forum-prawne.pl