Inwestor w Expanderze

Serwis finansowy należący do FinFin SA pozyskał inwestora. Została nim rzeszowska firma Modex, która za 2,3 mln USD obejmie 20% udziałów w spółce.

Nowym inwestorem w Expander.pl została spółka Modex z Rzeszowa - partner Plus GSM zarządzający ogólnopolską siecią salonów sprzedaży mPunkt. mPunkt obejmie 20% udziałów w zarządzającej Expanderem spółce FinFin SA za 2,3 mln USD. Softbank SA do którego należy FinFin pozostanie większościowym udziałowcem spółki, posiadając 60% akcji. Pozostałe 20% obejmie zarząd FinFin SA wraz z mniejszościowymi udziałowcami. Zarząd Softbanku rozważa wprowadzenie Expandera na giełdę jeśli portal począwszy od 2003 r. będzie przynościć zysk. Debiut na GPW miałby nastąpić w 2004 r.

Z Expander.pl korzysta obecnie 100 tys. zarejestrowanych użytkowników. Bieżący rok serwis zakończy jednak stratą i przychodami na poziomie 2 mln zł. W przyszłym roku firma zamierza przynajmniej podwoić tę kwotę. W związku z wejściem nowego udziałowca, biznes plan Expandera nie zakłada konieczności dokonywania dalszego podnoszenia kapitału.