Inwazja z USA

AOL TW jest zainteresowany współpracą z czołowymi europejskimi operatorami telewizji kablowej, aby poszerzyć ofertę na Starym Kontynencie.

Przedstawiciele AOL TW wydali oświadczenie, że są zainteresowani współpracą ze wszystkimi europejskimi operatorami stacjonarnych sieci teletransmisyjnych, przede wszystkim telewizjami kablowymi. Oświadczenie wydano dzień po ogłoszeniu nieoficjalnej informacji, że AOL TW rozpoczął rozmowy z koncernem NTL, który ma w swoim posiadaniu infrastrukturę kablową w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Szwajcarii i ponad 8 mln subskrybentów w tych krajach. Pozostałe duże europejskie koncerny "kablowe" - UPC, Telewest - odmówiły komentarza w sprawie domniemanej współpracy z AOL TW.

NTL poinformowało niedawno o chęci integracji swoich oddziałów i poszerzeniu usług transmisji danych na kontynencie. Ten plan sfinansuje częściowo GE Capital, które zobowiązało się wyłożyć 388 mln USD i być może także AOL TW, które do tej pory nie ma własnej sieci kablowej w Europie, chociaż jest obecne jako firma ISP w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji. W Europie świadczy usługi dla ponad 4,5 mln klientów. We Francji współpracuje z należącymi do koncernu Vivendi Universal: Cegetelem i Canal Plus.

Analitycy twierdzą, że z punktu widzenia AOL TW, zasadne byłoby stworzenie szeroko pasmowej sieci teletransmisyjnej, jako kanału dystrybucji produktów firmy, która od czasu fuzji AOL z Time Warner jest największym koncernem medialnym na świecie.