Intruzi nie dzwonią

AOL wprowadził nowe udogodnienia w swoich usługach Call Alert i Voicemail. Koncern chce w ten sposób promować nową wersję oprogramowania umożliwiającego dostęp do Internetu – AOL 9.0.

W nowej wersji usługi Call Alert (która polega na informowaniu użytkownika korzystającego z Internetu o tym, że ktoś próbuje się do niego do dzwonić) wyeliminowane mają zostać telefony od telemarketerów. Usługa ta wprowadzona została w zeszłym roku. Każdy abonent po otrzymaniu komunikatu o telefonie może przesłać dzwoniącemu informację, żeby zadzwonił później lub skontaktował się z nim poprzez telefon komórkowy.

Eliminacja telefonów od telemarketerów będzie odbywała się w ten sposób, że program będzie przesyłał wiadomość "Nie znam cię" do abonenta, którego numer nie znajduje się w książce numerów użytkownika usługi. Następnie przesyłać będzie odpowiedni dźwięk do komputera firmy telemarketingowej, informujący o zerwaniu połączenia. Jeżeli dzwoniący będzie okaże się po prostu nieznajomym, który nie zamierzał niczego sprzedawać, wtedy program wyśle jedynie wiadomość o treści "Nie znam cię".

Kolejnym udogodnieniem w usługach Voicemail i Call Alert będzie możliwość zablokowania telefonów przychodzących od wybranych osób. Będzie można również poprosić dzwoniącą, nieznaną osobę o identyfikację siebie, zanim zacznie się z nią rozmawiać.

Nowe usługi będą kosztować odpowiednio: Call Alert dodatkowe 3,95 USD, Voicemail razem z Call Alert – 5,95 USD miesięcznie.