Intertelecom 2004

W Łodzi ruszyły Międzynarodowe Targi Łączności Intertelecom 2004 r. W piętnastej edycji tej branżowej imprezy bierze udział ok. 200 wystawców z Polski oraz Niemiec, Czech i innych krajów europejskich. Targi będą nieco skromniejsze niż w ubiegłym roku, kiedy to do Łodzi przyjechało 270 firm.

Wiele firm podczas targów prezentuje rozwiązania WLAN ale technologie bezprzewodowe nie zdominują w tym roku Intertelecomu. Jak zwykle łódzkiej imprezie towarzyszy szereg seminariów i konferencji. Jedną z imprez towarzyszących będzie także forum telekomunikacyjne organizowane przez magazyn Infotel. W tym roku przewidziano kilka tematów przewodnich. Uczestnicy Intertelecom 2004 będą dyskutować m.in. o blaskach i cieniach nowego prawa telekomunikacyjnego, telewizji cyfrowej i problemach związanych z zagospodarowywaniem odpadów elektronicznych.

W tym roku na terenach targowych, dzięki firmie Spotnet, będzie można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu. Spotnet w najbliższych miesiącach chce uruchomić komercyjna, ogólnopolską sieci hot-spotów.