Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Internetowy przegląd tygodnia 11.03 - 15.03

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się, że najprawdopodobniej wraz z pojawieniem się eBay, co ma nastąpić już w najbliższy piątek, w Polsce zyskamy również PayPal. PTC uruchomiła Blue Connect - usługi bezprzewodowego dostępu do internetu. Wiadomo już, że spór o Allegro nie zostanie tak gładko rozwiązany jak to się od niedawna wydawało.

W tym tygodniu szczególnie polecamy mały przewodnik po metodologii badań PBI/Gemius. Wyjaśnia najczęstsze wątpliwości związane z badaniem.

PayPal, czyli firma umożliwiająca dokonywanie transakcji finansowych w internecie ogłosiła chęć prowadzenia działalności w Polsce.

Blue Connect to dla przeciętnego użytkownika dość droga usługa. Równocześnie jednak posiada zaletę - dla użytkowników będących w ciągłym ruchu może stanowić atrakcyjną alternatywę najpopularniejszej Neostrady - poprzez UMTS, EDGE/GPRS oraz WLAN, które są świadczone w zależności od ich dostępności na terenie kraju, umożliwia bezprzewodowy dostęp do internetu.

Okazuje się, że spam nie jest taki straszny, a przynajmniej można z nim żyć. W tekście "Przyzwyczajamy się do spamu" omawiamy raport Pew Internet i American Life Project.

W połowie marca pojawiły się informacje, że być może dojdzie do ugody między nowym i największym akcjonariuszem spółki QXL Ricardo - holenderską firmą Florissant - a spółką NIAA, która jest głównym udziałowcem QXL Poland. Wejście nowego gracza może uniemożliwić polubowne zakończenie sporu.

Po zasądzeniu na rzecz mniejszościowych akcjonariuszy WP odszkodowania za prowadzenie działalności na szkodę portalu przez TP pojawiły się spekulacje, że być może spółka-córka TP - TP Internet zbankrutuje. Czy te domysły się sprawdzą?

W tym roku spółka Netsprint wprowadziła wyszukiwarkę NetSprint Intranet i znalazła już na nią pierwszego większego klienta. Został nim operator sieci IDEA.

Polecamy również lekturę tekstu o oszustwach związanych z modelem pay-per-click. Coraz częściej zdarza się, że reklamodawca płaci za nic, ponieważ w płatne odnośniki wcale nie klikają zainteresowani danym tematem internauci lecz podstawieni najemnicy.

Zachęcamy do zapoznania się z tekstami z mijającego tygodnia!