Internetowe sklepy muzyczne w komórce

Zakup i pobieranie plików muzycznych, prosto na telefon komórkowy? Czemu nie! Muzyczny odłam brytyjskiego operatora telekomunikacyjnego mmO2 - O2 Music - rozpoczął oferowanie takiej usługi mieszkańcom Wielkiej Brytanii oraz Niemiec.

Wraz z szerszym wejściem telefonii komórkowej trzeciej generacji (UMTS) na rynek europejski, klienci uzyskają dostęp do szeregu nowych usług, wśród których znajdzie się również możliwość zakupu i pobierania plików muzycznych. W zasobach muzycznego serwisu oferującego muzykę dla posiadaczy telefonów komórkowych znalazły się już utwory z wytwórni Sony BMG, Warner Music International, Universal Music International oraz z kilku mniejszych i niezależnych.

Siemens poinformował o integracji odtwarzacza 'O2 Digital Music Player' z telefonem SX1, stając się w ten sposób pierwszym producentem komórek, które zapewniają możliwość pobierania zabezpieczonych plików muzycznych, bez potrzeby posiadania osobnego odtwarzacza. Model SX1 dostępny od czerwca w Niemczech, w tym miesiącu zawita na Wyspy Brytyjskie. Jego użytkownicy mogą przeszukiwać katalog 100 tysięcy utworów, odsłuchiwać 30-sekundowe próbki, a także pobierać i odsłuchiwać zakupione pliki. Są one zabezpieczone systemem DRM autorstwa szwajcarskiej firmy Secure Digital Container. Ceny plików zawierają się w granicach od 1,21 do 2,74 USD. Płatności za muzykę uwzględniane są w rachunkach przychodzących co miesiąc do użytkownika.

Więcej informacji: O2 Music