Internetowe nagrywanie Microsoftu

Gigant z Redmond udostępnił użytkownikom multimedialnego systemu Windows XP Media Center 2005 nową usługę - możliwość zaprogramowania nagrywania programu telewizyjnego przez Internet. Nowa opcja dostępna jest za pośrednictwem serwisu MSN Remote Record.

Dzięki nowej usłudze, użytkownik, który jest poza domem (np. w pracy) może zdalnie 'zlecić' komputerowi nagranie odpowiedniego programu - możliwe jest zarówno natychmiastowe rozpoczęcie nagrywania, jak i zaprogramowanie jego rozpoczęcia o określonej porze. Oczywiście, komputer, do którego wysyłane będzie takie polecenie, musi być uruchomiony i podłączony do Internetu.

Usługa jest na razie dostępna testowo - aby z niej korzystać, użytkownicy muszą zarejestrować się w serwisie BetaPlace Microsoftu. W fazie testowej z MSN Remote Record korzystać mogą jedynie mieszkańcy USA i Kanady.

Windows XP Media Center Editon 2005 to najnowsza edycja multimedialnego systemu Microsoftu - jej premiera odbyła się w połowie października (więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.