Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Internetowe nagrywanie Microsoftu

Gigant z Redmond udostępnił użytkownikom multimedialnego systemu Windows XP Media Center 2005 nową usługę - możliwość zaprogramowania nagrywania programu telewizyjnego przez Internet. Nowa opcja dostępna jest za pośrednictwem serwisu MSN Remote Record.

Dzięki nowej usłudze, użytkownik, który jest poza domem (np. w pracy) może zdalnie 'zlecić' komputerowi nagranie odpowiedniego programu - możliwe jest zarówno natychmiastowe rozpoczęcie nagrywania, jak i zaprogramowanie jego rozpoczęcia o określonej porze. Oczywiście, komputer, do którego wysyłane będzie takie polecenie, musi być uruchomiony i podłączony do Internetu.

Usługa jest na razie dostępna testowo - aby z niej korzystać, użytkownicy muszą zarejestrować się w serwisie BetaPlace Microsoftu. W fazie testowej z MSN Remote Record korzystać mogą jedynie mieszkańcy USA i Kanady.

Windows XP Media Center Editon 2005 to najnowsza edycja multimedialnego systemu Microsoftu - jej premiera odbyła się w połowie października (więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.