Internetowe licytacje dla WOŚP: ceny rosną

Do końca wczorajszego dnia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uzbierała za pomocą internetowych licytacji 200 tys. zł. Wśród najwyżej licytowanych przedmiotów znalazł się m.in. honorowy tytuł kasztelana zamku w Łęczycy.

Trzynasty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na nowoczesne metody diagnostyki i leczenia w neonatologii i pediatrii.

"Spodziewamy się wielkiego tłoku na naszych łączach, podobnie ekipa Allegro, która już kilka dni temu odbyła ostatnią przygotowawczą odprawę" - można przeczytać na stronie głównej WOŚP.

Wśród najwyżej licytowanych przedmiotów znalazły się m.in. honorowy tytuł kasztelana zamku w Łęczycy, koszulka Ronaldo z autografem oraz most w Ostródzie. Na aukcji znalazło się kilka tysięcy przedmiotów.

W ciągu dwunastu Finałów WOŚP zebrała ponad 53 mln 616 tys. dolarów. Każdy z finałów poświęcony jest innemu celowi, zawsze związanemu z chorymi dziećmi. Pierwszy raz WOŚP zagrała 3 stycznia 1993 roku. Zbierano wtedy pieniądze na pomoc dzieciom z chorobami serca.