Internetowe Centrum Danych będzie rozbudowane

Internet Partners zamierza oddać nowe, rozbudowane Internetowe Centrum Danych.

Z usług istniejącego już Centrum Danych korzystają m.in. portale, serwisy informacyjne, operatorzy Internetu, serwery WWW.

Funkcjonująca od sześciu miesięcy - dwukrotnie mniejsza od nowej - stara sala komputerowa nie jest już w stanie zapewnić komfortowych warunków powiększającej się stale liczbie użytkowników.

Internetowe Centrum Danych jest obiektem chronionym, wyposażonym w system alarmowy i kontroli dostępu, instalację przeciwpożarową oraz wydajną klimatyzację z kontrolą wilgotności powietrza. Zasilanie w energię elektryczną gwarantowane jest m.in. przez zastosowanie systemu UPS o mocy 240 KW. Taka moc wystarcza – w przypadku awarii - do podtrzymania napięcia przez 8 godzin.

Centrum utrzymuje 24 godzinny serwis techniczny oraz monitoring sieci i systemów komputerowych. ICD wyposażone jest w zdublowaną instalację sieciową z przełącznikami Ethernet, Fast Ethernet, Giga Ethernet oraz ATM. Możliwość korzystania z sieciowego serwera zasobów dyskowych, o praktycznie nieograniczonej pojemności, zapewnia bezpieczeństwo przechowywanych danych i szybki dostęp do plików.

ICD jest włączone do metropolitarnej sieci Internet Partners w Warszawie, zbudowanej w oparciu o technologię ATM. Centrum Danych ma dostęp do łączy międzynarodowych, a także do sieci: GTS EBONE, TP SA, POL-34, NASK oraz węzła między operatorskiego w Warszawie.

Partnerami Centrum, w zakresie świadczonych usług, są między innymi: CISCO Systems (urządzenia sieciowe), Intel i Cobalt Microsystems (serwery), Network Appliance (sieciowe serwery zasobów dyskowych). Polskie Internetowe Centrum Danych jest elementem systemu GTS Data Center składającego się z ośrodków w Londynie, Paryżu, Amsterdamie, Frankfurcie, Budapeszcie, Pradze i Chantilly w Stanach Zjednoczonych.