Internetowa konkurencja dla przekazów pocztowych

Od dziś nie trzeba się fatygować na pocztę, by przesłać gotówkę osobie, która nie posiada rachunku bankowego. Powstał serwis Mojeprzekazy.pl, który umożliwia dokonanie przekazu gotówkowego przez internet i to do 25 krajów.

Twórca serwisu wpadł na pomysł gdy stał w godzinnej kolejce na poczcie. Przynajmniej na razie opłaty za przekaz są identyczne jak na poczcie. Jak na razie nasza spółka dokłada do usługi. Jeśli po okresie pół roku, jaki nasza spółka dała sobie na wprowadzenie jej na rynek, Poczta zaoferuje korzystne warunki, to obecna wysokość opłat zostanie zachowana - wyjaśnia pomysłodawca projektu, Patryk Szajer - jeśli nie uda nam się wynegocjować korzystniejszych warunków, opłaty będą musiały wzrosnąć - dodaje.

W tej chwili przekaz pocztowy krajowy - i przekaz za pośrednictwem serwisu Mojeprzekazy.pl - kosztuje 4,70 zł plus 1% kwoty przekazu. Przekaz pocztowy zagraniczny do kwoty 500 zł kosztuje 13,00 zł, opłata za przekaz do 1000 zł 20 zł, zaś za każde kolejne 100 zł lub ich część - 1 zł.

Dzięki serwisowi można przekazać gotówkę na adres zamieszkania odbiorcy, na poste restante czyli do najbliższej placówki Poczty Polskiej, czy też na adres hotelu, w jakim aktualnie przebywa nasza rodzina czy znajomi. Z tej formy płatności mogą również skorzystać użytkownicy internetowych aukcji. Oczywiście odbiorcy przekazów nie muszą posiadać dostępu do internetu.

Warunkiem dokonania przekazu przez internet jest posiadanie konta bankowego. Akceptowane sposoby płatności to przelew natychmiastowy (Inteligo - QuickMoney, mBank - mTRANSFER) i przelew bankowy. Jak nam powiedział Patryk Szajer, spółka e-Transfer prowadzi obecnie rozmowy z bankami, by udostępnić tę samą usługę z poziomu internetowego rachunku bankowego danego użytkownika.

Oferta serwisu kierowana jest do klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, którzy wysyłają środki płatnicze np. z tytułu honorariów, prowizji, odszkodowań do osób fizycznych, które nie posiadają własnego rachunku. Więcej informacji na www.mojeprzekazy.pl.