Internet za 10 lat - rozstrzygnięcie konkursu

Publikujemy prace, które zwyciężyły w konkursie - "Jak według Ciebie będzie wyglądał internet za 10 lat?".

W maju ogłosiliśmy konkurs, w którym jako nagrodę wyznaczyliśmy 3 zaproszenia na konferencję Internet 2k10. Zwycięskie prace miały też zostać opublikowane na łamach InternetStandard.pl.

No i obietnicę spełniamy. Oto zwycięzcy: Wojciech Wróblewski (nadesłał dwie prace), Rafał Pachołek i Remigiusz Dudek. Gratulujemy i zapraszamy na konferencję Internet 2k10, która odbędzie się w dniach 14-15 czerwca 2010 w Businessman Institute, Warszawa.

Oto nagrodzone prace:

Wojciech Wróblewski

Internet standard

poniedziałkowy przegląd prasy 25 maja 2020 r.

Zasięg naszej klasy osiągnął w kwietniu 2020 roku poziom 220 % ! Jak to możliwe ? Konta fikcyjne górą !

• Serwis fotka.pl dodaje nowe funkcjonalności! Teraz użytkownik może wrzucać zdjęcia poszczególnych części ciała i poddawać je ocenom. W kategorii "KOLANO" króluje w rankingu niepodzielnie sam Rafał Agnieszczak - założyciel portalu. W kategorii "KLATA", na szczycie bez zmian, prowadzi Kominek.

• Wczoraj IAB w porozumieniu z NATO, Unią Europejską i ONZ postanowiło, że każdy obywatel świata musi mieć konto na facebooku, wyjątek stanowią dzieci do lat 3 oraz użytkownicy naszej klasy

• na szczycie GG PANELU ostra walka między o2.pl a nowym portalem kominkowo.pl. W bazie tego pierwszego możemy odnaleźć 130 tys zdjęć gołych tyłków, natomiast ten drugi ma ich niecałe 120 tys. "Wciąż robimy nowe zdjęcia i w następnym miesiącu dogonimy o2.pl" - mówi Kominek twórca portalu.

• Praca w Allegro w ramach rozszerzenia Programu Ochrony Kupujących Poszukujemy kandydatów na stanowisko : "komentator" Zadania : - przekazywanie osobiście komentarzy między użytkownikami allegro. Wymagania: - komentator pozytywny : Pani do 25 lat, blondynka o wymiarach 120-60-90, koniecznie zadbana - komentator negatywny: Pan wiek do 35 lat, waga od 100 kg, biceps min. 50 cm, koniecznie łysy, mile widziany: własny dres

• Ożywienie na giełdzie ! Na wczorajszej sesji indeks WIG 20 podskoczył o 200 punktów, a to wszystko dzięki akcjom spółki pudelek S.A. który ogłosił przejęcie serwisów plotek.pl oraz lansik.pl

• nowa funkcjonalność w zumi : partner view, teraz możesz w każdej chwili wiedzieć gdzie jest twój partner!, dzięki naszym operatorom, którzy wyposażeni w gps i kamerę, nie będą odstępować Twojego partnera na krok. Usługa jest darmowa, ale jeśli chcesz skorzystać z pakietu rozszerzonego, który oferuje również podgląd WC, wyślij sms pod numer 7920.

• w 125 odcinku startup school niepowtarzalny wywiad Rafała Agnieszczaka z Lady GAGA, na temat nowego polskiego startupu ubierzcokolwiek.pl Gaga przekonuje Agnieszczaka, że zanim coś wyrzucimy powinniśmy to przymierzyć, jest duża szansa, że będzie pasować.

• Świstak dogania allegro ! Pomysł dołączania żywego świstaka do każdej transakcji odniósł sukces i teraz każdy chce mieć swojego świstaka ! Od tego czasu Komenda Główna Policji odnotował znaczny wzrost zgłoszeń o zakłócaniu ciszy nocnej w całej Polsce.

• Zysk google w 2019 roku przekroczył 10 mld dolarów, ale firmie wciąż mało. Gigant z Mountain View zapowiada, że od nowego roku wprowadza na rynek specjalne okulary, które będą konieczne do używania ich wyszukiwarki. Związane jest to z zastosowaniem nowej czcionki w serwisach Google, której nie zobaczymy gołym okiem a jedynie przez wyżej wspomniane okulary. Wyjątek stanowią reklamy AdWords które można będzie oglądać bez okularów, cena okularów w USA to 1299 dolarów.

• komunikator Stefan serwisu Interia.pl przymierza się do przejęcia SKYPE ! Pamiętamy jak 5 lat temu kampania reklamowa pod hasłem "klikaj nago" z gołym Stefanem w roli głównej, zachęcała do komunikowania się bez ubrań . Moda na komunikowanie się nago ogarnęła cały kraj co pozwoliło Stefanowi osiągnąć pozycję lidera w rankingu komunikatorów., który teraz przymierza się do opanowania światowego rynku właśnie dzięki przejęciu Skype'a.

Google Avatar

W 2017 roku, świat obiegła elektryzująca wiadomość, Google kupuje 51 % udziałów Facebooka, za astronomiczną kwotę 30 mld dolarów ! Takiego obrotu sprawy nikt się nie spodziewał, był to prawdziwy cios dla Microsoftu, który później okazał się początkiem upadku giganta z Redmond. W styczniu 2020 r, na wspólnej konferencji Google i Facebooka zostaje przedstawiony nowy projekt o nazwie "Google Avatar" Wszyscy spodziewali się czegoś wielkiego, bo przecież miał to być efekt 3 letniej współpracy dwóch internetowych gigantów. Hasło projektu to "connect yourself", a sam projekt wydawał się zbyt niewiarygodny...

Google Avatar to nasze internetowe alter ego, sztuczna inteligencja, która pomoże nam w poruszaniu się we wciąż powiększającym się internecie. Po pierwsze Google Avatar zbierze informacje o nas samych z sieci, wszystkie nasze profile, komentarze, transakcje, czy wpisy na forach, posłużą do stworzenia naszego profilu w Google Avatar.

Następnie program będzie uczył się nas samych, na podstawie naszych zachowań w internecie. Strony które odwiedzamy, hasła które wpisujemy w wyszukiwarkę, produkty które kupujemy, każdy nasz ruch, każde kliknięcie myszką będzie miało znaczenie. Google Avatar będzie dojrzewał wraz z każdą naszą minutą spędzoną w sieci, aby w przyszłości pomóc nam lepiej się w nim poruszać.

Aplikacja zostanie zintegrowana z najnowszym systemem operacyjnym Android . Zastosowania programu są praktycznie nieograniczone. Google Avatar będzie lepiej dostosowywał wyniki wyszukiwania do naszych potrzeb, na podstawie już nie tylko słów kluczowych, ale naszych sprecyzowanych, całozdaniowych zapytań. Google Avatar poinformuje nas o ważnych wydarzeniach zbieżnych z naszymi zainteresowaniami, nowych promocjach na które tylko czekamy, będzie selekcjonował reklamy pod kątem naszych potrzeb, koniec niechcianych reklam !

Projekt zachwycił wszystkich w tym samego Jobsa, który składając pokłon dla projektu Google zapowiedział ścisłą współpracę w zakresie wykorzystania potencjału Google Avatar. Okazało się , że Google rozmawiało z Applem w tajemnicy już od roku. W zaledwie 3 miesiące po wejściu Google Avatar na rynek, Jobs prezentuje urządzenie o nazwie iVoice, które pozwalało porozumiewać się z Avatarem za pomocą głosu. Niemożliwe stało się możliwe, zbliżał się koniec ery klawiatur! iVoice został również wdrożony w najnowszych wersjach iPhona, iPada, oraz iTV, które siłą rzeczy przeszły na silnik systemu Android.

Okazało się, że to nie koniec rewelacji. Pod koniec 2020 roku Apple wyrzuca na rynek iView, nadeszła era hologramów. Teraz już nie tylko mogliśmy porozmawiać z naszym Avatarem i wydawać mu komendy, ale również na niego patrzeć!

Avatar mógł prezentować nas samych po wgraniu odpowiednich zdjęć lub być postacią stworzoną całkowicie od podstaw. O ile w komunikacji z Avatarem iView nie miał większego znaczenia o tyle w społecznościach zrobił prawdziwą furorę. Granica pomiędzy kontaktami w internecie a tymi w rzeczywistości, zaczęła się wyraźnie zacierać...