Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Internet wygrywa z telewizją

Zwiększa się czas spędzany w Internecie – wynika z badania NOP przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii. Jest to przede wszystkim zasługa łączy szerokopasmowych. Ich posiadacze surfują dłużej i częściej. Internet skutecznie odbiera telewizji widzów.

Z raportu NOP wynika, że średni czas, jaki użytkownicy w Wielkiej Brytanii przeznaczają na korzystanie z Sieci, wydłużył się. Obecnie Brytyjczycy przeciętnie surfują przez 3,5 godziny w ciągu dnia. Co ciekawe, korzystanie z Internetu zajmuje im więcej czasu niż oglądanie telewizji. Na oglądanie programów przeznaczają jedynie 2 godziny i 50 minut dziennie.

Ważną informacją jest również fakt, że Brytyjczycy postrzegają wiadomości internetowe jako lepsze i szybciej aktualizowane od telewizyjnych. Aż 44% badanych zaznaczyło, że woli czytać informacje w Internecie niż oglądać w telewizji. Tyle samo osób stwierdziło, że Sieć daje dostęp do lepszej rozrywki niż telewizor.

Co więcej, 92% badanych podkreśliła, że lubi wyszukiwać informacje w Internecie, bo Sieć stanowi bogate źródło wiedzy.

W Polsce podobne badania atrakcyjności poszczególnych mediów przeprowadził Expert Monitor. Wyniki były zbliżone do brytyjskich. W starciu z Internetem najwięcej stracić może telewizja.

Więcej o badaniu:

http://www.internetstandard.com.pl/news/59492.html