Internet wygrywa z telewizją

Zwiększa się czas spędzany w Internecie – wynika z badania NOP przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii. Jest to przede wszystkim zasługa łączy szerokopasmowych. Ich posiadacze surfują dłużej i częściej. Internet skutecznie odbiera telewizji widzów.

Z raportu NOP wynika, że średni czas, jaki użytkownicy w Wielkiej Brytanii przeznaczają na korzystanie z Sieci, wydłużył się. Obecnie Brytyjczycy przeciętnie surfują przez 3,5 godziny w ciągu dnia. Co ciekawe, korzystanie z Internetu zajmuje im więcej czasu niż oglądanie telewizji. Na oglądanie programów przeznaczają jedynie 2 godziny i 50 minut dziennie.

Ważną informacją jest również fakt, że Brytyjczycy postrzegają wiadomości internetowe jako lepsze i szybciej aktualizowane od telewizyjnych. Aż 44% badanych zaznaczyło, że woli czytać informacje w Internecie niż oglądać w telewizji. Tyle samo osób stwierdziło, że Sieć daje dostęp do lepszej rozrywki niż telewizor.

Co więcej, 92% badanych podkreśliła, że lubi wyszukiwać informacje w Internecie, bo Sieć stanowi bogate źródło wiedzy.

W Polsce podobne badania atrakcyjności poszczególnych mediów przeprowadził Expert Monitor. Wyniki były zbliżone do brytyjskich. W starciu z Internetem najwięcej stracić może telewizja.

Więcej o badaniu:

http://www.internetstandard.com.pl/news/59492.html