Internet w samolocie

Japońskie linie lotnicze podpisały umowę na wyposażenie samolotów Boeing w łącza internetowe. Jest to kolejny przewoźnik, który swoim pasażerom świadczyć będzie tego typu usługi. Internet w samolotach staje się coraz powszechniejszym zjawiskiem.

E-maile z pokładu samolotów All Nippon Airways można będzie wysyłać pod koniec bieżącego roku. Pasażerowie nie powinni być rozczarowani możliwościami łączy internetowych. Jak zaznaczają przedstawiciele ANA wysyłanie danych ma odbywać się z prędkością 1 Mb/s a odbieranie - 20 Mb/s. Informacje przesyłane będą z wykorzystaniem satelity.

Cena za korzystanie z Internetu w japońskich liniach lotniczych kształtować się będzie między 15 a 35 USD. Będzie to uzależnione od długości lotu.

Pierwsze propozycje uruchomienia łączy internetowych w samolotach linii ANA pojawiły się 3 lata temu. Jak wspominają przedstawiciele firmy, opóźnienia we wdrożeniu usługi związane były z wydarzeniami 11 września 2001 roku, które sparaliżowały całą branżę lotniczą.

Wcześniej donosiliśmy, że chińskie linie lotnicze również noszą się z zamiarem uruchomienia Internetu na pokładach swoich samolotów.