Internet w pociągu, bilety w internecie

Nowy prezes spółki PKP Intercity na wczorajszej konferencji prasowej zapowiedział, że w marcu zostanie uruchomiona sprzedaż biletów PKP przez internet. Od wiosny będzie też można za bilet zapłacić kartą płatnicza również w pociągu. A w przyszłości korzystać z internetu podróżując koleją.

W internecie będzie można kupić bilety na wszystkie pociągi z rezerwacją miejsc. Reczniczka prasowa PKP Intercity - Anna Rosiak nie zna jeszcze dokładnej daty pojawienia się tej usługi. Wiadomo jedynie, że ma to być marzec br. Nie wiadomo też, czy bilety będzie sobie można samodzielnie wydrukować, czy też trzeba je będzie odebrac w kasie.

W dalszych planach jest możliwość korzystania z internetu w pociągach Intercity. Rzeczniczka prasowa nie potrafiła wyjaśnić, na bazie jakiej technologii będzie to możliwe. "Na razie nad tym pracujemy" - powiedział tylko.

Już w tej chwili można przez internet rezerwować bilety na pociągi Intercity. Od 20 stycznia - z powodu przebudowy serwera mogą wystąpić problemy z rezerwacją biletów oraz przeglądaniem stron, stąd PKP proponuje korzystanie z rezerwacji przez pocztę elektroniczną. Należy wtedy na adres [email protected], wysłać list wpisując w treść imię i nazwisko, zwrotny e-mail, datę, stację wyjazdu i przyjazdu, godzinę wyjazdu, klasę, zaznaczyć przedział dla palących lub niepalących.

Nowy prezes - Jacek Prześluga zamierza też w ciągu trzech lat przekształcić firmę ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną i wprowadzić ją na giełdę lub do inwestora branżowego.