Internet w październiku - stagnacja

Nieznacznie zwiększyła się w październiku liczba internautów w Polsce, bo jedynie o 50 tys. osób. Delikatnie wzrosła liczba użytkowników korzystających z Sieci w domu, w szkole bądź na uczelni. Niewielkie zmiany nastąpiły również w oglądalności portali. Ich wskaźniki zwiększyły się o 1-2% – wynika z badania Net Track, przeprowadzonego przez SMG/KRC.

Dynamika przyrostu internautów w Polsce zdecydowanie się obniża. Największy

Internet w październiku - stagnacja

Liczba internautów

skok nastąpił po okresie wakacyjnym. We wrześniu przybyło 300 tys. użytkowników Sieci. W październiku liczba internautów zwiększyła się jedynie o 50 tys.

Lekko wzrosła liczba korzystających z Sieci w domu. W październiku 51,80% badanych surfowało w Internecie z tego miejsca, podczas gdy 24,55% w pracy, a

Internet w październiku - stagnacja

Gdzie korzystamy z Internetu

23,84% w szkole.

W częstotliwości korzystania z Internetu nastąpiły niewielkie zmiany. Lekko zmniejszyła się ilość osób korzystających z Sieci codziennie (spadek o 1,01%). W październiku takich internautów było 34,04%. Z kolei 24,91% osób surfowało kilka razy w tygodniu.

Internet w październiku - stagnacja

Jak często korzystamy z Internetu?

Również w rankingu witryn niewiele się zmieniło. Dalej pierwszą pozycję zajmuje Onet.pl. W październiku 71,22% osób zadeklarowało, że odwiedziło ten portal, co oznacza wzrost o 2,23% w porównaniu z minionym miesiącem. Wirtualna Polska osiągnęła wynik 59,2%, tym samym odnotowała wzrost o 2,36%. Zwiększyły się również notowania Interii o 1,4% i Gazety.pl p 1,13%.

Internet w październiku - stagnacja

Ranking witryn

Październikowe wyniki są bardzo zbliżone do wrześniowych. Na tych samych pozycjach utrzymały się wszystkie witryny z pierwszej dziesiątki.