Internet w Aster przyspiesza

Dostawca telewizji kablowej, internetu i telefonii Aster od 1 września zwiększa przepustowość łącz dla warszawskich klientów.

Szybkość transmisji w ofercie TwójDom wyniesie 2 Mbit/s w w ciągu dnia i 4 Mbit/s w nocy (w godzinach 2-10). Poprzednio prędkości wynosiły odpowiednio 1 Mbit/s i 2 Mbit/s. Prędkość wysyłania danych pozostała bez zmian i osiąga 256 kbit/s.

W ofercie TwójŚwiat dane można teraz będzie pobierać w dzień z prędkością do 4 Mbit/s, a w nocy do 6 Mbit/s. Szybkość wysyłania danych wyniesie 512 kbit/s. W poprzedniej ofercie transfery wynosiły odpowiednio 2 Mbit/s, 4 Mbit/s oraz 384 kbit/s.

Do tej pory nie otrzymaliśmy od firmy Aster dokładnych informacji dotyczących tego, kiedy usług zostanie wprowadzona w innych miastach, w których działa Aster oraz szczegółowego cennika usługi. Wiadomo, że oferta TwójDom kosztuje minimum 118 zł miesięcznie a cena oferty TwójŚwiat zaczyna się od 144 zł miesięcznie. Ceny są uzależnione od posiadanego abonamentu za telewizję kablową.

Nowa przepustowość przysługuje obecnym abonentom sieci Aster. Jedyne co muszą zrobić to na kilka sekund wyłączyć terminal - poprzez odłączenie kabla zasilającego. Po ponownym podłączeniu internet powinien działać z nową prędkością.

Internet w sieci Aster jest oferowany bez limitów ilości pobieranych danych.

Więcej: http://www.aster.pl