Internet przez satelitę w Onet.pl

Od dzisiaj Onet.pl w ramach podpisanej w sierpniu umowy z SES ASTRA oferuje satelitarny, "jednokierunkowy" dostęp do Internetu. Oferta pojawiła się pod nazwą OnetKonekt Satelita.

Usługa umożliwia internautom pobieranie danych z prędkością do 600 kb/s, a dodatkowo gwarantuje dostęp do ponad 200 niekodowanych kanałów telewizyjnych i radiowych.

Aby skorzystać z OnetKonekt Satelita, użytkownik potrzebuje anteny satelitarnej o średnicy od 60 cm oraz modemu satelitarnego (DVB/IP). Do kanału zwrotnego można wykorzystać zwykły modem lub każde inne łącze sieciowe siecią (kablowe, radiowe czy np. telefon komórkowy).

Najtańszy abonament miesięczny wynosić będzie 79 złotych. Oferowana w tej cenie prędkość transferu to 200 kbit/s. Za 400 i 600 kbit/s trzeba zapłacić odpowiednio 139 zł i 199 zł. Przy opłacie za rok z góry, jeden miesiąc dostępu przyznawany jest gratis. W ciągu miesiąca od podpisania umowy użytkownik może też zrezygnować z usługi bez dodatkowych opłat, odzyskując koszt modemu satelitarnego.

Więcej informacji:

system satelitarny:http://www.ses-global.com

usługa OnetKonekt: http://www.konekt.onet.pl