Internet najlepszym źródłem informacji. Relacje na żywo z walki kupców o halę KDT

Internet potwierdził, że jest znakomitym źródłem informacji. Dzięki niemu mogliśmy dzisiaj śledzić praktycznie minuta po minucie dramatyczne wydarzenia związane z przejęciem przez komornika hali KDT.

Internet najlepszym źródłem informacji. Relacje na żywo z walki kupców o halę KDT

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podczas briefingu prasowego w ratuszu (źródło: www.um.warszawa.pl)

Hala KDT była od ponad pół roku nielegalnie zajmowana przez kupców. Walka o nią (na jej miejscu mają się zacząć prace związane z budową drugiej linii metra) rozpoczęła się dzisiaj rano, gdy komornik chciał przeprowadzić egzekucję postanowienia sądu. Zdesperowani kupcy zabarykadowali się w budynku stawiając zaciekły opór wynajętym ochroniarzom oraz jednostkom policji. Ostatecznie broniący się zostali pokonani, natomiast Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała oświadczenie, którego fragment prezentujemy poniżej:

"Prawo w Polsce musi być przestrzegane. Takie działania są potrzebne, aby odblokować Warszawę dla inwestycji ogólnomiejskich. Dzięki nim, po przeszło 20 latach, powstała druga nitka ul. Powstańców Śląskich, pobudowaliśmy węzeł Marsa czy poszerzyliśmy Wilanowską."

Internet potwierdził, że stanowi znakomite źródło informacji. Różne serwisy relacjonowały praktycznie na żywo dramatyczne wydarzenia związane z przejęciem hali KDT. Zamieszczały również zdjęcia, filmy wideo oraz nagrania audio. To wszystko powodowało, że śledzący je internauta mógł się poczuć jakby był naocznym obserwatorem całego zdarzenia. Co ważne, nie groziło mu przy tym żadne niebezpieczeństwo.

Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi relacjami na żywo oraz minuta po minucie.

W serwisie YouTube pojawiły się już setki filmów prezentujących dramatyczne wydarzenia. Można się z nimi zapoznać pod tym adresem.

Sprawdź, jak kupić nawigację i zobacz najlepsze modele w Rankingu PC Worlda!

Promocyjne ceny nawigacji GPS w Sklepie idg.pl

Aktualizacja: 22 lipca 2009 22:53

Artykuł wzbogacono o link prowadzący do filmów w serwisie YouTube.