Internet i gry - pakiet dla koneserów

Trzej giganci: British Telecommunications, Sony Electronics i Microsoft postanowili podbić serca graczy komputerowych. Firmy wspólnymi siłami będą oferować usługę składającą się z szerokopasmowego dostępu do Internetu i pakietu gier.

Łącza internetowe dostarczy wszystkim zainteresowanym British Telecommunications, natomiast Sony z Microsoftem mają zaproponować użytkownikom atrakcyjną paletę gier. Firmy liczą na to, że do 2006 roku w ich władaniu będzie 5 milionów internautów.

Frima British Telecommunications zaznaczyła, że mianem szerokiego pasma określa łącze o transferze od 500 kb/s i powyżej. Nie znane są jednak parametry łącza, które będzie można nabyć wraz z pakietem gier.

Sony oraz Microsoft są zdania, że 1,4 mln osób posiadających konsole do gier połączy je z Siecią w przeciągu kolejnych 12 miesięcy.

Wspólna oferta gigantów rynkowych ma być sposobem ma pozyskanie nowych użytkowników, którzy oprócz dostępu do Internetu będą chcieli skorzystać z dodatkowych, atrakcyjnych usług.

British Telecommunications przewiduje, że już wkrótce dostarczanie samych łącz internetowych będzie niewystarczającą przynętą dla klientów. Dlatego też firma zamierza skupić się połączeniu usługi podstawowej z dodatkowymi treściami.