Internet do wielu zadań

Według ostatnich badań przeprowadzonych przez Harris Poll zmieniają się nawyki korzystania z internetu wśród osób dorosłych. Amerykanie w internecie wciąż najczęściej sprawdzają elektroniczną skrzynkę pocztową, szukają informacji potrzebnych w szkole czy pracy oraz najświeższych wiadomości, ale coraz częściej planują wakacje oraz szukają informacji zdrowotnych online.

Najczęściej Amerykanie wykorzystują internet do sprawdzania elektronicznej skrzynki pocztowej - robi to często lub bardzo często aż 66% z nich. Co ciekawe, tylko 9% Amerykanów nie korzysta wcale z elektronicznej poczty. 46% internautów często lub bardzo często poszukuje w sieci informacji potrzebnych w szkole lub pracy, 43% śledzi bieżące wiadomości i sprawdza prognozę pogody, a 40% używa internetu by poczytać więcej o swoich mniej typowych zainteresowaniach czy hobby.

W stosunku do wyników badań z poprzednich lat daje się zauważyć, że coraz większa liczba osób zasiada przed komputerem by zaplanować swoje wakacje. Jeszcze w ubiegłym roku w tym celu często lub bardzo często z internetu korzystało 15% Amerykanów, obecnie ich liczba wzrosła aż o 11% do 26% ogółu amerykańskich internautów.

Coraz więcej Amerykanów korzysta też z internetowych informacji o zdrowiu. W ubiegłym roku z takich serwisów często lub bardzo często korzystało 15% przebadanych, w tym już 21%.

Jak się okazuje wzrost popularności internetu i sposobów jego wykorzystania ma dwie przyczyny. Pierwsza jest oczywista - rośnie liczba nowych internautów. Drugi powód to rosnące wykrzystanie internetu do nowych celów przez coraz bardziej doświadczonych internautów.