Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Internet do wielu zadań

Według ostatnich badań przeprowadzonych przez Harris Poll zmieniają się nawyki korzystania z internetu wśród osób dorosłych. Amerykanie w internecie wciąż najczęściej sprawdzają elektroniczną skrzynkę pocztową, szukają informacji potrzebnych w szkole czy pracy oraz najświeższych wiadomości, ale coraz częściej planują wakacje oraz szukają informacji zdrowotnych online.

Najczęściej Amerykanie wykorzystują internet do sprawdzania elektronicznej skrzynki pocztowej - robi to często lub bardzo często aż 66% z nich. Co ciekawe, tylko 9% Amerykanów nie korzysta wcale z elektronicznej poczty. 46% internautów często lub bardzo często poszukuje w sieci informacji potrzebnych w szkole lub pracy, 43% śledzi bieżące wiadomości i sprawdza prognozę pogody, a 40% używa internetu by poczytać więcej o swoich mniej typowych zainteresowaniach czy hobby.

W stosunku do wyników badań z poprzednich lat daje się zauważyć, że coraz większa liczba osób zasiada przed komputerem by zaplanować swoje wakacje. Jeszcze w ubiegłym roku w tym celu często lub bardzo często z internetu korzystało 15% Amerykanów, obecnie ich liczba wzrosła aż o 11% do 26% ogółu amerykańskich internautów.

Coraz więcej Amerykanów korzysta też z internetowych informacji o zdrowiu. W ubiegłym roku z takich serwisów często lub bardzo często korzystało 15% przebadanych, w tym już 21%.

Jak się okazuje wzrost popularności internetu i sposobów jego wykorzystania ma dwie przyczyny. Pierwsza jest oczywista - rośnie liczba nowych internautów. Drugi powód to rosnące wykrzystanie internetu do nowych celów przez coraz bardziej doświadczonych internautów.