Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Internet World: czas na wideoblogi

Internet stanie się coraz bardziej multimedialny i w tą stronę powinni kierować się wszyscy dostawcy treści online - taka myśl przebrzmiewała w większości prezentacji przedstawicieli branży internetowej, którzy omawiali najnowsze trendy rynkowe podczas pierwszego dnia targów Internet World w Londynie.

Bezwzględny nacisk musi być skierowany na trzy rzeczy: obraz, wideo i streaming - zaznaczał Paul Smith, dyrektor techniczny Cantos Communications - Użytkownicy poszukują takich treści coraz częściej, a zadaniem wydawców jest poprawne przygotowanie multimediów do pobrania.

Paul Smith nie był jedyną osobą, która omawiała znaczenie treści multimedialnych dla rozwoju sieci. Damian Jennings, E-media manager w wydawnictwie Penton, wskazywał na próby wykorzystania obrazu wideo w blogach. W tej chwili Microsoft przygotowuje platformę umożliwiającą użytkownikom umieszczanie komentarzy na swoich blogach w postaci wideo - wyjawił - To z pewnością będzie rewolucja.

Jako przykład wykorzystania multimediów w portalu publicznym wskazano projekt przygotowany przez CrossRail, spółkę, która zajmuje się przebudowaniem systemu transportowego w stolicy Wielkiej Brytanii i stworzeniem nowej sieci połączeń. Pracownicy logujący się do nowopowstałego portalu mają możliwość zapoznania się z dźwiękowymi wersjami oświadczeń, pobrania nowych planów budowy, przejrzenia filmów z symulacjami działania nowej linii.

Internet World jest coroczną wystawą branży internetowej, która ma miejsce w Earl's Court w Londynie. W tym roku na targach zaprezentowało się 140 wystawców.

Więcej o targach:

http://www.internetworld.co.uk/